Aktivity v únoru 2022

Publikováno 15. 3. 2022

Autor: DOZP Kovářská

Každý z uživatelů našeho zařízení si mohl, tak jako v minulosti využít nabídku z aktivit, které nabízíme. Každý z klientů si vybral takovou aktivitu, která mu je nejblíže. Velký zájem je o kroužek vaření, kde si společně připravíme vždy něco chutného. 20 uživatelů si připravilo zapečené tousty se šunkou a sýrem. 18 klientů si na výtvarném kroužku vyrobilo z papíru – srdce, na téma Valentýn. 6 klientů si vyrobilo Velikonoční přání z papíru. Přání se líbilo i ostatním klientům a 20 klientů projevilo zájem si také vyrobit podobné přání. 10 klientů na turistickém kroužku si vyšlo do přírody a proběhla debata na téma: stromy a zvířata v zimě. Největšího zájmu mělo divadelní představení Pepe a Pipi – klaunů z Kadaně, na které se přišlo podívat cca. 50 klientů. Počasí nám přálo, tak tělovýchovný kroužek mohl být zaměřen na zimní sportování – bobování a chůze ve sněhu nerovným terénem. 9 uživatelů si pochutnalo na zákusku, kávě a chlebíčku v místní cukrárně.

Využili jsme také přírodu, ke krátkým procházkám v okolí našeho domova. Společně jsme si zahráli společenské hry, podívali se na pěkné filmy v televizním vysílání. Také výlety do okolních měst – Kadaně, Klášterce máme rádi a využíváme těchto možností.

Proběhla i oslava narozenin, a to v okruhu nejbližších přátel.

Tak jako v minulosti, opakovaně a průběžně diskutujeme na téma koronaviru (COVID 19), jaké jsou jeho příznaky – projevy, jak se šíří a přenáší. Hlavně jsme probírali prevenci, jak snížit riziko nakažení koronavirem. (pravidelná hygiena, dezinfekce rukou, nošení roušek).