Aktivity v říjnu 2022

Publikováno 8. 11. 2022

Autor: DOZP Kovářská

V měsíci říjnu jsme využili stále ještě příjemného, občas i letního počasí k procházkám po obci Kovářská a v jejím okolí. Každý z uživatelů si vybírá takovou délku procházky, na kterou se cítí a která se mu zamlouvá. Navštěvujeme také místní obchod, cukrárnu a malebná zákoutí nacházející se v okolí.
Uživatelé mají rádi výlety do okolních měst, z hned z kraje měsíce jsme si udělali výlet autobusem do Klášterce nad Ohří, následně do Kadaně a Vejprt. Využili jsme možnost projet se historickým vlakem taženou parní lokomotivou do Vejprt. Této možnosti využilo 9 uživatelů. V rámci výletů rádi navštívíme cukrárny, podíváme se do historických částí obcí a měst a samozřejmě se věnujeme nákupům.
V Klášterci nad Ohří 6 uživatelů projevilo zájem podívat se do muzea porcelánu „ Thun“, spojené s možností si samostatně vyzdobit hrnek apod..
V prostorách zahrady jsme pro uživatele připravili DÝNOBRANÍ, kde klienti zdobili dýně, malovali si obrázky při hudbě a občerstvení.
V rámci námi nabízených kroužku jsme na výtvarném kroužku vytvářeli podzimní dekorace, přihlásilo se 11 uživatelů. Na botanickém kroužku jsme se zazimovali zahradu (přihlásilo se 12 uživatelů). Na kroužku vaření si 10 uživatelů připravilo chuťovku s avokádem, rajčaty a cibulkou.
Konec měsíce jsme ukončili „Hallowenskou diskotékou“, na kterou se přišli podívat všichni uživatelé.
Dále jsme se průběžně věnovali hraní různých společenských a individuálních her a každý se zabavil dle svého přání a svých možností.