Aktivity v květnu 2023

Publikováno 19. 6. 2023

Autor: DOZP Kovářská

V květnu jsme se šli společně opakovaně podívat do přírody v okolí Kovářské, když nám přálo počasí. 16 klientů využilo nabídky výšlapu k místnímu fotbalovému hřišti a následně podél luk a lesa k bývalému podniku „Benar“. Z kraje měsíce května jsme vyjeli do okolních měst – Kadaně, kterou jsme spojili se snídaní v cukrárně a pozdějšími nákupy, včetně návštěvy optika.  Do města Kadaně jsme jeli opakovaně, vždy se přihlásilo od 2-5 klientů. Také jsme využili návštěvu blízkých Vejprt, kde jsme navštívili salon „A“, posezení v místní restauraci a nákupům. Nabídky využili dva a následně již pět klientů. V blízkém Klášterci nad Ohří se tři klienti přihlásili na společné opékání buřtů.  Čtyři uživatelé se zúčastnili botanického kroužku se zaměřením na sadbu rostlin. Dva uživatelé oslavili společně s kamarády narozeniny. Nabídku kroužku vaření na přípravu ovocných špízů využilo 10 klientů.

Blíží se termín rekreace do Dolního Žďáru, na kterou se všichni moc těší. Společně jsme probírali sestavení jídelníčků na rekreaci a program, kterému bychom se chtěli věnovat.

Dále jsme se průběžně věnovali hraní různých společenských a individuálních her a každý se zabavil dle svého přání svých možností.

Každý z našich klientů má možnost v případě zájmu využít tělocvičnu, kde si můžou hrát společenské hry, nebo se věnovat individuálním hrám.