Aktivity v květnu 2022

Publikováno 25. 7. 2022

Autor: DOZP Kovářská

V příjemných, teplých květnových dnech jsme se šli společně podívat do přírody v okolí Kovářské, kde jsme společně poznávali rostliny, této společné akce se zúčastnilo 10 uživatelů. Na botanickém kroužku si 5. zájemců vyzkoušelo, jak se sází květiny. Na dalším botanickém kroužku jsme si společně upravili skalku. Na kroužku vaření si 15 uživatelů, kteří se přihlásili, připravilo tvarohový dezert s ovocem.

Kromě nákupů do okolních měst, již obligatorně navštívíme rádi místní cukrárny, nebo restaurace, kde si rádi klienti občerství chutným zákuskem, nebo obloženým chlebíčkem s kávou nebo jiným nápojem. Pro zájemce, kteří oslavovali narozeniny a měli zájem pozvat své kamarády pomohli připravit oslavu.

Celkem 12 uživatelů využilo nabídku místního sdružení a 21. května si prošlo trasu kolem Vápenky, přes les na rozcestí a zpět – 7. Km.

Každý z uživatelů si může vybrat takovou aktivitu, která ho zajímá – krátké procházky do okolí a městyse, hraní společenských her, výlety do okolních měst apod.

To se již blíží termín rekreace do Dolního Žďáru, na kterou se všichni moc těší. Společně jsme probírali sestavení jídelníčků na rekreaci a programu, kterému bychom se chtěli věnovat.