Aktivity v dubnu 2023

Publikováno 26. 5. 2023

Autor: DOZP Kovářská

V měsíci dubnu jsme využili stále ještě příjemného, občas i letmého počasí k procházkám po obci Kovářská a v jejím okolí. Každý z uživatelů si vybírá takovou délku procházky, na kterou se cítí a která se mu zamlouvá. Navštěvujeme také místní obchod, cukrárnu a malebná zákoutí nacházející se v samotné obci a jejím okolí.

Uživatelé mají rádi výlety do okolních měst, z hned z kraje měsíce jsme si udělali výlet autobusem do Klášterce nad Ohří, následně do Kadaně a Vejprt a Chomutova. Výlety jsme spojili s návštěvou obchodů, cukráren a historických částí měst.

V rámci námi nabízených kroužků (zájmových aktivit) v rámci turistického, procházeli kolem rybníka, kde jsme si nastříhali proutky na pomlázku, a pozorovaly život divokých kachen. Nabídky využilo 14 klientů. V rámci tělovýchovného kroužku se cca. 38 klientů prostřídalo na cvičení na velkých míčích, protahovací cviky. 10 klientů na botanickém kroužku pomáhalo s výběrem rostlin na naší zahradu. 11 klientů se přihlásilo do kroužku vaření, kde si připravili tuňákovou pomazánku. 10 klientů využila nabídky v Kadani – Diskotéka s Maxipsem Fíkem. Stejný počet klientů navštívil v obci konanou Velikonoční výstavu a také akci místního turistického spolku pochod se Šlápotou k Lesnímu baru.  

Dále jsme se průběžně věnovali hraní různých společenských a individuálních her a každý se zabavil dle svého přání svých možností.