Aktivity v březnu 2022

Publikováno 31. 3. 2022

Autor: DOZP Kovářská

V Měsíci březnu v rámci zájmových kroužků se klienti zúčastnili Cesty za krásnými výhledy naší obce. Ta se konala v turistickém kroužku a trasa měřila 6 km, vedla kolem místního hřiště směrem na Černý potok a zpět. Občerstvení proběhlo v přírodě a s ním i potřebný odpočinek. Této možnosti využilo 8 klientů, kteří mají rádi horskou turistiku a mají kladný vztah k přírodě.

Dále velký zájem stoupá také o výtvarný kroužek, kde si klienti mohli zkusit vyrobit jarní věnce a nejrůznější velikonoční dekorace na místní Velikonoční výstavu, kde se náš Domov bude výrobky reprezentovat. Také proběhlo vyrábění z papíru a lepidla, kde si klienti mohli vytvořit výrobky s motivem Velikonoc a vyzdobit si například svůj pokoj, či dveře.

Samozřejmě nesmíme opomínat na kroužek vaření, kde se fantazii a kreativitě meze nekladou. Březnové vaření bylo na téma studená kuchyně – jednohubky s česnekovou pomazánkou, této možnosti využilo 20 uživatelů. Všichni se s nadšením zapojili, každý dle svých možností.

Kdo si nevybral z aktivit, mohl se účastnit jiných společenských akcí, náš Domov pořádá několikrát měsíčně výlety do okolních měst, například do Kadaně či Chomutova, kde klienti mohou nakupovat vše potřebné, nebo posedět v cukrárně či kavárně. Někteří dávají přednost procházkám městem a návštěvou parků. Obzvlášť v jarních měsících je to relaxační a příjemná procházka.

Dlouho očekávanou událostí byla Matějská pouť v Praze, na kterou se klienti domova moc těší. V rámci dne pro osoby se zdravotním postižením, mají klienti vstup na veškeré atrakce zdarma, mají možnost nakoupit si suvenýry a nejrůznější občerstvení. Akce se účastnilo 19 klientů a všichni nadmíru spokojení.