Tel. ohne Zeitgrenze:
+420 474 396 103

Was ist neu bei uns...

Přehled červnových aktivit

5. 6. Zábavné odpoledne 
Pro naše kamarády z Vejprt a Kadaně jsme připravili v našem domově zábavné odpoledne plné her. Proběhl již pátý ročník setkání s našimi přáteli a tuto příležitost jsme využili i k tomu, abychom se viděli a trochu si osvěžili naše znalosti a dovednosti. Setkání bylo určeno zejména pro klienty, kteří vyžadují vyšší míru podpory a tuto akci dokážou ocenit. Pro nás a pro hosty jsme si připravili vystřihování, kreslení a různé skládání obrázků.                
V samém závěru odpoledne zbyl čas i na krátkou diskotéku, kterou připravil  náš klient DJ Vašík.  Po této diskotéce bylo připraveno pro účastníky drobné občerstvení – grilování a posezení u kávy. Setkání uživatelů i zaměstnanců domovů  Kovářské, Kadaně a Vejprt bylo příjemné, přínosné a všichni se těšíme na další ročník.  

10.6. Za individuální nákupy v Kadani se vypravili 2 klienti s doprovodem.
11.6. Individuální nákupy na přání – 2 klienti s doprovodem vyjeli do blízkých Vejprt.
12.6. Další nákupy na přání - 3 klienti s doprovodem nakupovali v Kadani
15.6. – 22.6. V tomto termínu proběhla rekreace 37 klientů v Dolním Žďáru nad Sázavou u Jindřichova Hradce. Pro každého se našlo něco. Milovníci koupání denně využívali bazén, který je součástí příjemného areálu penzionu, mlsouni neváhali zajet si podle chuti do Jindřichova Hradce pro výborné koláče do místní vyhlášené pekárny. Pro zpestření pobytu jsme navštívili také nedalekou Zoologickou zahradu, nechybělo vystoupení dvou veselých klaunů. 
25.6. Individuální nákupy v Kadani absolvovali 2 klienti s doprovodem.
26.6. Proběhla na náměstí v Kovářské beseda o třídění odpadů. Také jsme se zúčastnili.

27.6. Veřejná internetová pozvánka: 
Annaberská KÄT – Největší lidová slavnost v Krušných horách
od 21. do 30. června 2019
Téměř 500 let láká největší a tradiční saská lidová pouť svého druhu statisíce návštěvníků po deset dnů k návštěvě města Annaberg-Buchholz v srdci Krušných hor. Slavnost vznikla z katolického putování a dnes je největší akcí svého druhu v celém regionu. 
Akci, zábavu a "šimrání v břiše" garantuje i 499. ročník KÄT. Od 21. do 30. června 2019 si můžete užít pestrý mix skutečně akčních pouťových atrakcí, zábavy pro rodiny a kulinářské laskominy. KÄT nabízí skvělé zážitky pro návštěvníky všech věkových skupin. 
Na tuto akci nás pozvala sociální pracovnice klientského centra Diakonie Annaberg paní Simone Markus. Srdečně děkujeme za příjemné dopoledne, kdy jsme se mohli těšit z milého setkání s našimi přáteli ze sousedního Saska. Celou organizaci akce včetně našeho odvozu  z Kovářské do Annabergu i zpět zajistili naši přátelé z Diakonie Annaberg. Užili jsme si zábavných atrakcí i shledání s našimi saskými přáteli. 

Květnové novinky

09.5. Za individuálními nákupy do Kadaně vyjeli 4 uživatelé + doprovod
14.5. Další individuální nákupy 4 uživatelů v Chomutově + doprovod
14.5. Sportovních her v Kadani (Dům dětí a mládeže Šuplík) se zúčastnilo 6 uživatelů + doprovod
15.5.  Nákupy v Chomutově si naplánovali 4 uživatelé + doprovod 
18.5. Sportovní akce zaměřené na turistiku „Kovářská šlápota“ se zúčastnilo 9 uživatelů. 
https://kovarskaslapota.webnode.cz/ I u nás v domově se vždy najdou nadšenci, kteří si tuto akci nenechají ujít. Odměna za sportovní výkon jako obvykle stála za to. Grilované špekáčky, které se podávaly v cíli, chutnaly po výšlapu v překrásné jarní přírodě dvojnásob. 

20.5. Den ve fitness 2019 
Náš tým v počtu 6 osob s doprovodem se vypravil na sportovní akci pro osoby se zdravotním postižením, která se konala v areálu  Aquasvět  Chomutov. Jednalo se už  o  XIII. ročník této akce s cílem přiblížit handicapovaným osobám možnosti sportovního vyžití a získat je pro sportovní životní styl. 
Pravidelní návštěvníci našich stránek si jistě všimli, že sportovní vyžití nám vůbec není cizí a že vítáme jakoukoliv aktivitu tohoto nebo podobného typu. Děkujeme pořadatelům za pozvání a těšíme se na další ročník.

23.5. Celodenního Výletu do Chebu s návštěvou zámku se zúčastnilo 5 uživatelů. Na své si přišli ti, kteří rádi cestují a při tom vidí něco pěkného, nového a zároveň si na svých cestách  smlsnou na něčem dobrém. A přesně takové to bylo. Cestu jsme naplánovali vlakem i autobusem, následovala prohlídka zámku a na závěr nechyběla naše oblíbená klasika: obložený chlebíček, dortík a černá káva.

29.5. Dopolední výlet v Klášterci nad Ohří absolvovali 3 uživatelé, kteří vyžadují vysokou míru podpory druhé osoby. Jednalo se o individuální nákupy na přání spojené s návštěvou cukrárny.

Přehled dubnových aktivit

1.4. Matějské pouti v Praze se zúčastnilo 25 uživatelů. Tento den byl vyhrazen pro handicapovaná, děti z dětských domovů a azylových domů. Akci jsme si nenechali ujít ani letos. Na Matějskou pouť zkrátka  nenecháme po celé dlouhé roky  dopustit. Občas nás sice zaskočí nepříznivé počasí, ale nikdy  neodradí.
4.4. Na výtvarném kroužku se vyráběly ozdobné dekorace  s velikonoční tématikou. Výzdoba mířila do společných prostor, ostatní obytné prostory si  naklidili a zútulnilli všichni podle svého gusta.
15.4. individuální nákup ve Vejprtech: 1 uživatel + doprovod
15.4 . Zájemci navštívili velikonoční výstavu ručních prací , která se každoročně koná v prostorách úřadu městyse Kovářská.
15.4.  U příležitosti významného výročí narozenin, si náš uživatel převzal osobní dárek a milou gratulaci v prostorách úřadu městyse Kovářská. 
16.4. Skupinka zájemců o výtvarnou činnost se zúčastnila III. ročníku výtvarného setkání osob se zdravotním postižením na téma Svět pohádek. Akci pořádaly Sociální služby Chomutov, příspěvková organizace, pod patronací statutárního města Chomutova a za podpory Ústeckého kraje. Partnerem bylo Městské gymnázium a Základní škola Jirkov. 
Tvořivé dopoledne mezi kamarády v příjemném prostředí Domova pro seniory Písečná uteklo jako voda. Kromě vlastního tvoření se vždy něčemu novému přiučíme a  rádi  se necháme inspirovat nápady a výtvarnými technikami ostatních družstev. Děkujeme organizátorům  za pozvání. Program byl pestrý a nechybělo ani chutné občerstvení. Vlastně nám nechybělo vůbec nic.
17.4.  individuální nákupy  v Kadani: 4 uživatelé + doprovod
18.4. Individuální nákupy v Kadani: 3 uživatelé + doprovod
25.4. Diskotéky s Maxipsem Fíkem v Kadani se zúčastnilo 8 živatelů. Děkujeme městu Kadaň za pozvání. Pestrý program byl, jako vždy, přesně pro nás ušitý. DJ Píďan a Maxipes Fík se opět činili. Občerstvení bylo zajištěno jako obvykle, takže spokojenost na naší straně veliká. 
25.4. Nákupy Kadaň: 2 uživatelé + doprovod
26.4. 10 uživatelů se sešlo na kroužku vaření, aby si připravili topinky s česnekem a pochutnali si také na ďábelských toustech se sýrem.
30.4. Individuální nákupy v Kadani : 2 uživatelé + doprovod

Zusammenfassung der Märzaktivitäten

06. 3. Kunstzirkel – Herstellung der Osterkarten

12. 3. Für die Interessenten an Bewegungsspielen veranstalteten wir im Sportzirkel einen unterhaltsamen Morgen mit beliebten Disziplinen wie Rennspiele, Ballwurf aufs Ziel usw.

In diesem Monat, als das Wetter gut war und es so aussah, als wäre der Winter schon vorbei, kauften wir ohne Ende ein. Alle, die ihre Garderobe nachzurüsten brauchten, fuhren los.

 

15. 3. Vier Klienten kauften individuell in Kadaň ein

16. 3. Vorbereitung des Materials für das Kunsttreffen in Chomutov

20. 3. Individuelles Einkaufen in Kadaň, 5 Klienten

21. 3. Individuelles Einkaufen in Kadaň 2 Klienten

22. 3. Individuelles Einkaufen in Kadaň 2 Klienten

28. 3. Individuelles Einkaufen in Kadaň 2 Klienten

Am 28. 3. konnten wir einen schönen Besuch aus dem benachbarten Sachsen begrüßen. Frau Simone Markus, Sozialarbeiterin Diakonie Werk Annaberg-Stollberg eV,  informierte uns über das bevorstehende gemeinsame Projekt "Wöchentliches Treffen für Personen mit und ohne Behinderung". Der Antrag auf Subventionen wurde von den deutschen Partnern der Diakonie bearbeitet und eingereicht, und wir warten jetzt auf die Rückmeldungen des zuständigen Sekretariats des Fonds für Kleinprojekte im Programm für grenzübergreifende Zusammenarbeit zwischen der Tschechischen Republik und dem Freistaat Sachsen 2014-2020.

 

Am 29. 3. besuchten uns zwei Abgeordnete der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St. Ulrich von Schlettau. Der Besuch bedeutete nicht nur ein sehr nettes Treffen mit Freunden, sondern wir erhielten auch finanzielle Unterstützung, für die wir uns sehr bedanken. Der Betrag von einem anonymen Spender war eine große Überraschung. Wir danken auch der Frau Heidrun von Annaberg für ihren Gruß und ein Geschenk (handgestrickte bunte Schals für unsere Klienten)

 

30. 3. Kochzirkel: 24 Gäste genossen Apfelstrudel

 


Überblick der Februaraktivitäten

8. 3. Im Kochzirkel bereiteten wir süße Waffeln zu. Dank eines Sponsors aus dem benachbarten Schlettau, der uns ein neues Waffelgerät schenkte, genossen 27 Klienten hausgemachte Waffeln. Auf diesem Wege möchten wir uns für ein praktisches Geschenk bedanken, das bei uns vielfältige Einsatzmöglichkeiten findet. Es gibt mehr als genug Rezepte und Schlecker.

12. 2. 4 Klienten, die ein höheres Maß an Unterstützung benötigen, besuchten die Konditorei in Kovářská. Kaffee und Dessert und ein Beisammensein in einem Café oder einer Konditorei stellen eine angenehme bunte Abwechslung des Alltags dar.

14. 2. Disco zum Valentinstag in Kadaň. Teilgenommen haben 8 Klienten + Begleitung. Auf diese Weise möchten wir uns bei unseren Freunden aus Kadaň für die Einladung herzlich bedanken. Fröhliche Unterhaltung und großartige Verpflegung sind traditionell eine exzellente Visitenkarte der Veranstalter.

17. 2. Im Kunstzirkel haben wir Urkunden für Winterspiele -  eine geplante Veranstaltung unseres Heims - produziert.

18. 2. Einkaufen auf Wunsch absolvierten drei Klienten mit Begleitung, man fuhr nach Kadaň.

 20. 2. Winterspiele bei uns in DOZP Kovářská. Unsere Gäste waren Klienten von DOZP Kadaň. Der Schnee war zu unserer Freude immer noch ganz gut erhalten. Geplante Wettbewerbe und Spiele spielten sich nach unseren Vorstellungen ab, Wintergrillen der Würstchen war ein Bestandteil unseres Programms. Ganz am Schluss fand eine Auswertung der einzelnen Disziplinen mit Vergabe von Diplomen statt, dabei wurden Kaffee und Kuchen serviert. Die Veranstaltung war ein Erfolg und den Gästen gefiel es bei uns hoffentlich.

7. 2. Das Einkaufen in Kadaň auf Wunsch eines Klienten war mit einem Besuch in einem asiatischen Restaurant verbunden, in dem er zu seinem Geburtstag eine würzige Ente mit Reis und Gemüse genoss.               


Überblick der Januaraktivitäten

Silvester und Neujahr gehen Hand in Hand, und bei uns war es auch nicht anders. Die gemeinsame Neujahrsfeier war fröhlich, lustig und die Laune angenehm. Und damit die Freude nicht aufhört, gab es gleich am Anfang des Monats viel Schnee. Schnee fiel und fiel und fiel und wir hatten Unterhaltung für den ganzen Monat. Manchmal blies es auch schön, und obwohl wir fast nirgendwohin herausgefahren sind, haben wir uns nicht gelangweilt.

15.1. Im Sportzirkel im Turnsaal fanden folgende Übungen statt: Laufen, Ballwurf in den Korb, Übungen im Balancieren, Übungen auf großen Bällen. Man fand genug Interessenten, jedermann mag Bewegungsübungen.

16.1. Einkaufen auf Wunsch der Klienten und Besuch der Konditorei in Kovářská + Begleitung

23.1. Individuelles Einkaufen in Klášterec nad Ohří, 1 Klientin + Begleitung

23.1. Auf Wunsch der Klienten ein Mittagessen im chinesischen Restaurant in Klášterec n./Ohří, 2 Klienten + Begleitung      

Überblick der Aktivitäten 

Überblick der Aktivitäten im Dezember

2.12.2018 – Aufleuchten vom Weihnachtsbaum und Weihnachtsmärkte auf dem Platz in Kovářská

4.12.2018 – Sportzirkel - Sprossenwandübungen

Individuelles Einkaufen auf Wunsch mit Begleitung der Schlüsselmitarbeiter:

4.12. - 2 Klienten (Chomutov)

10.12 - 1 Klientin (Klášterec nad Ohří)

11.12. - 2 Klienten (Kadaň)

13.12. - 2 Klienten (Kadaň)