Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled aktivit v měsíci listopadu

05. 11. + 10. 11 -  jsme na výtvarném kroužku vyráběli vánoční přání a drobné dárky na adventní trhy. 
01. 11. -  doprovod 1 klienta, který vyžaduje vysokou míru podpory druhé osoby do Kadaně  za nákupy na přání 
15. 11. -  výjezd do Chomutova k lékaři s 1 klientem, který vyžaduje vysokou míru podpory druhé osoby, spojený s nákupem  
15. 11. - individuální nákupy v Kadani (3 klienti)
19. 11 - návštěva kosmetického salonu Tamaryšek ve Vejprtech za účelem pedikúry (3 klienti)
21. 11. -  za nákupy na přání  do Kadaně si vyjeli 4 klienti 
24. 11. - na  sladkém překvapení na kroužku vaření si pochutnalo 24 klientů. Podával se lahodný koláč s kysanou smetanou, banány a strouhanou čokoládou.

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled aktivit v měsíci říjnu

11.10.   Za nákupy do Kadaně se vydalo 5 klientů. Na tyto celkem pravidelné půldenní výlety se všichni vždy moc těší. Plánování probíhá společně: klíčový pracovník x klient. Požadavek na určitý termín je obvykle známý vždy s dostatečným předstihem, ale stane se, že  potřeba klienta vznikne ze dne na den. I tak se u nás dá vyhovět. A protože potřeby a přání chodí ruku v ruce, výsledkem vždy  bývá spokojený klient.
11.10. Výlet do Valeče si naplánovali 3 klienti. Vlastně šlo o předem domluvenou rodinnou návštěvu jednoho z nich. Vzájemné dobré spolupráce s rodinnými příslušníky si velmi vážíme.
16.10. Nákupy v Kadani : 3 klienti
18.10. Návštěva lékaře specialisty v Chomutově  s 1 klientem byla spojena s nákupem a jak jinak, než také s návštěvou cukrárny. 
19.10. Nákupy v Kadani: 3 klienti
25.10. jsme u nás hostili přátele ze sousedního Saska, města Scheibenbergu.
Měli jsme připravenou zábavu (stolní hry), poté následovalo  malé občerstvení a na závěr jsme si  zatančili.  Došlo i na oblíbenou soutěž se židlemi, kdy se zapojili i  ti nejzarytější odpůrci tanečních aktivit. 
29.10. Helloween ve Vejprtech: 7  klientů
Setkání s kamarády z domova se zvláštním režimem „Krakonoš“ bylo velice milé. Navštěvujeme  se již dlouhé roky, zveme se navzájem na pořádané akce.  Tentokrát jsme se dobře bavili při soutěžích, zatančili jsme si na helloweenské diskotéce (občerstvení nechybělo)  a ještě jsme domů nejeli s prázdnou. Vyhráli jsme plný pytel dobrot. Moc děkujeme za pozvání a pěkně připravené odpoledne.

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled aktivit v měsíci září

1.9. celodenní výlet -  návštěva ZOO v Lipsku
Tento výlet jsme absolvovali ve společnosti i režii  našich saských přátel. Společnou akci zorganizovala paní Simone Markus, sociální pracovnice Diakonisches Werk Annaberg-Stollberg e.V.  Zoologická zahrada nás překvapila svou rozlehlostí i svým umístěním (rozkládá se prakticky přímo ve městě). Prohlídka ZOO se nám moc líbila, počasí přálo a oběd chutnal.  Touto cestou děkujeme všem  německým přátelům, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce a kteří se nám po celou dobu věnovali. 
3.9. nákupy v Kadani - 2 klienti s doprovodem

7.9. naše zahradní slavnost
Slavnost se vydařila i když se zpočátku zdálo, že bude nutná improvizace a veškerý  program  se odehraje doma. Těsně před začátkem akce se však počasí umoudřilo a  původní plán, venku na zahradě, vyšel. Veškeré náležitosti jsme pečlivě připravovali dlouho předem, tak snad se  hostům u nás líbilo. Děkuji všem za návštěvu, sponzorům za dárky a zaměstnancům za přípravu i realizaci programu, včetně pohoštění.
Eva Kormošová

11.9. nákupy v Kadani -  2 klienti s doprovodem 
12.9. nákupy v Kadani- 4 klienti s doprovodem
14.9. koncert Michala Davida v letním kině Chomutov - 22 klientů, kteří vyžadují vyšší míru podpory
18.9. nákupy Kadaň - 1 klientka s doprovodem
25.9. výlet do Liberce - 6 klientů  s doprovodem  ( z toho  na rodinnou návštěvu 3 klienti)
26.9. nákupy Kadaň - 4 klienti s doprovodem
26.9. jsme převzali věcné dary i finanční dar od občanů města Schlettau,nkteré leží v sousedním Sasku. Obojího si moc vážíme. V péči o naše klienty jsou důležité veškeré hygienické služby a proto jsme zejména uvítali zdravotnický materiál pro jednorázové použití. Potravinová výpomoc přišla vhod a díky vzniklým úsporám můžeme klientům dopřát i potraviny, které běžně nekupujeme. Touto cestou děkujeme křesťanskému spolku der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St.Ulrich za prezentaci našeho domova a za celkovou organizaci pomoci.
29.9. se na kroužku vaření připravovaly banány se šlehačkou a čokoládou

Srpnové aktuality

Termín  každoroční zahradní slavnosti se blížil a my jsme se  pilně připravovali na  kulturní vystoupení. Šily se kostými, chystali jsme drobné dárky pro hosty. 
Generálkou se stala  grilovací párty u našich přátel v Sasku. Byli jsme pozvání na přátelské setkání do Scheibenbergu.  Akci pořádá každoročně  pro své klienty Diakonie Annaberg a díky dlouholeté spolupráci jsme se již poněkolikáté stali hosty i my. Mnohé z přátel sousedního Saska  vídáme i během roku při nejrůznějších příležitostech a na veškerá setkání s nimi  se vždy moc těšíme. Nutno podotknout, že organizace dopravy (náš odvoz do Německa i zpět), leží vždy na bedrech našich přátel a ani  tentokrát tomu nebylo jinak. S klienty chráněného bydlení v Scheibenbergu jsme strávili velice příjemné sobotní odpoledne. Děkujeme  za dopravu,  program i chutné občerstvení a  těšíme se na další setkání u nás v Kovářské. 
Tento měsíc byla na přání klienta naplánována jedna individuální návštěva čínské restaurace v Klášterci nad Ohří. Výborný oběd byl završen zákuskem a kávou v cukrárně. Z tohoto  výletu se vrátil nad míru  spokojený klient a ani doprovodný personál si neztěžoval :)
Pro uživatele, kteří se nemohli zúčastnit grilování  v Scheibenbergu, jsme připravili opékání buřtů na Měděnci. Kromě buřtíků se podávala také káva a domácí koláče, které se pekly přímo na přání klientů. Tato malá párty se konala na soukromém pozemku a všichni zúčastnění touto cestou srdečně děkují zaměstnancům našeho domova za pěkně prožité odpoledne.

Fota prohlížejte
šipkami

Červencové aktivity

Vzhledem k mimořádně horkému létu jsme červencové dny prožívali převážně v areálu našeho domova. Ke spokojenosti stačilo posezení ve stínu stromů, dostatečné množství nápojů a příjemná relaxace byla na světě. Samozřejmě, že kávička nesměla chybět, kdyby trakaře padaly nebo teplota šplhala ke 100 stupňům Celsia :))  .
Ani chuť na něco dobrého nás ne a ne opustit, takže  zmrzlinový pohár si na kroužku vaření vytvořilo 22  klientů. V komorním duchu jsme oslavili jedny narozeniny a několik z nás se vydalo  za  nákupy do Kadaně a na pedikúru do Vejprt. 

Fota prohlížejte
šipkami

Dovolená

Týdenní pobyt v Dolním Žďáru pro nás představuje každý rok vítanou změnu.          
         
Zaběhnuté pořádky přestávají platit jak pro klienty tak pro zaměstnance. Dovolenou si vždy užíváme naplno, snažíme se v jiném kraji objevovat stále něco nového. Letos jsme v průběhu rekreace  navštívili ZOO Na Hrádečku u Horní Pěny. Majitelé penzionu nám pro pobavení a zpestření pobytu přichystali jedno odpoledne překvapení, vystoupení 2 klaunů HUGA a FUGA.Také  oblíbené výlety pěší i autobusem do Jindřichova Hradce  nesměly chybět. Dovolená je krásná věc, ale domů se vždy vracíme rádi.
Doma nás záhy  čekalo sladké uvítání v podobě domácích kynutých koláčků upečených  na kroužku vaření. Pomocnou ruku  při práci nabídlo hned 23 mlsných strávníků. Není se čemu divit, je to už taková tradice

Atraktivní dopoledne

Milovníci pouťových atrakcí si užili zábavné dopoledne v Annabergu . Jeden den vždy bývá  vyhrazen pro handicapované osoby a naši přátelé ze sousedního Saska na nás nikdy nezapomenou s pozváním. Ceníme si toho  a srdečně děkujeme za zajištění dopravy do Annabergu i zpět. Naším dlouholetým partnerem je Diakonisches Werk Annaberg-Stollberg e.V.

Fota prohlížejte
šipkami

Botanický kroužek

Kytičkám se krásně daří, i když  letošní sucho tomu moc nenasvědčuje. Barevná květinová paleta na oknech musí potěšit každého obyvatele, zaměstnance i náhodného návštěvníka našeho domova.
Na vlastní pěst si založil malý záhonek a osadil několik květníků  jeden z aktivních   podnikavců a světe zboř se, vše co zasadil i ve zhoršených podmínkách, mu pěkně  roste. 

Turistika

Pro  pohybově méně zdatné uživatele  byla připravena  kratší turistická trasa v naší obci. Protože se Městys Kovářská nachází uprostřed krásné krušnohorské přírody, je možné naplánovat túru a přitom se příliš nevzdálit od „záchytných bodů“ obytné zóny. Ušli jsme  s malými přestávkami cca 3,5-4 km, což zdraví a  kondici všech zúčastněných velice prospělo.

Fota prohlížejte
šipkami

Zábavné odpoledne v našem domově

Pro kamarády, kteří žijí ve Vejprtech a Kadani jsme připravili zábavné odpoledne plné her. A také trochu jsme při tom mysleli sami na sebe, to je jasné. Setkáváme se s přáteli  totiž velice rádi a každou příležitost využijeme k tomu, abychom se viděli. Zejména klienti, kteří vyžadují vyšší míru podpory druhé osoby takovéto akce vždy dokáží ocenit. Mezi hosty jsme tentokrát přivítali i zástupce obce, pana Milana Duháně  a  sociální pracovnici městyse Kovářská, paní Ivetu Tejmlovou. Funkce veřejného opatrovníka našich klientů jí docela sluší a ačkoliv jsme zřejmě  jedna  z posledních institucí, kde veřejný opatrovník začal pracovat teprve nedávno, pracuje dobře. Do potřeb našich klientů se opatrovník vcítil  velice rychle , důkazem čehož byl dárek, veliké balení kávy.  V samém závěru odpoledne zbyl čas i na diskotéku, kterou připravil  náš klient DJ Václav. Setkání klientů i zaměstnanců domovů  Kovářské, Kadaně i Vejprt bylo příjemné. 

Fota prohlížejte
šipkami

Květnové aktivity

  • Sportovní dopoledne v Kadani v Domě dětí a mládeže „ŠUPLÍK“ bylo plné her a soutěží. Zúčastnilo se 6 klientů.
  • Plánovaná večeře v restauraci v Českých Hamrech  pro 8 klientů, kteří vyžadují vyšší míru podpory.
  • Botanický kroužek se zabýval sázením květin do okenních truhlíků.
  • Výjezdy do Kadaně , Klášterce nad Ohří, Vejprt a Chomutova se konají pravidelně.
  • Účast na akci „Jarní šlápota“, 9 km si poctivě „odšlapalo“ 15 klientů.
  • Účast na sportovní akci DEN VE FITNESS, místo konání Aquasvět Chomutov
  • Výlet do Bíliny a návštěva zámku
  • Příprava slaných špízů

Děkujeme za pozvání organizátorům akcí, které se konaly  v Chomutově  a Kadani, jmenovitě Sociálním službám Chomutov a Domovu pro osoby se zdravotním postižením  Kadaň.

Fota prohlížejte
šipkami

Dubnové aktivity

V dubnu konečně nastal čas pro zahradničení. O první jarní úpravu skalky a exteriérů se postarali členové botanického kroužku. Někdy se v rámci kolegiality zapojí i někteří další zaměstnanci, protože práce na pozemku je vždy víc než dost. Hlavně pak v teplém letním období bude každá ruka navíc dobrá.

Diskotéka s Maximem Fíkem v Kadani se uskutečnila 6. 4. 2018. Byla to tradiční akce, na kterou se vždy moc těšíme.  Jako obvykle jsme se setkali se svými kamarády a strávili společně příjemné odpoledne. Bylo veselo, živo, občerstvení nechybělo. Organizátorům děkujeme za pozvání.

Pravidelně využíváme k pobytům v přírodě krásné a zajímavé krajinné prostředí v blízkém  i vzdálenějším okolí Kovářské. Tentokrát jsme se vydali ke zřícenině  „vápenky“, jedné z prvních vysokých pecí v Čechách. http://www.fototuristika.cz/tips/detail/4879

V přírodě se konal také  tělovýchovný kroužek. Běh na 50m  zvládli všichni a soutěžilo se i ve skoku do dálky. Každý den, věnovaný aktivnímu pohybu se počítá.

Někteří uživatelé se vypravili do Chomutova, kde probíhal  II .ročník výtvarného setkání osob se zdravotním postižením na téma  Místo, kde žijeme. Toto téma bylo velmi široké a my jsme se snažili vyrobit z papíru co nejvěrnější repliku našeho domova.

Na kroužku vaření se sešlo 30 klientů, kteří pomáhali a pochutnali si na palačinkách s marmeládou. Zde bývá účast již tradičně velice hojná.

Do Klášterce nad Ohří se vydali 3 uživatelé, kteří vyžadují vysokou míru podpory. V plánu byla procházka městem a návštěva cukrárny. Pro tento výlet bylo třeba zajistit doprovod 3 pracovníků v přímé péči, což nebylo překážkou. Spokojenost uživatelů vždy potěší.

Další aktivitou byla návštěva  pedikérky v kosmetickém salonu ve Vejprtech, kam jezdíme čas od času za odbornou péčí.   V tomto měsíci zbývá vyjmenovat už jen individuální nákupy uživatelů v Kadani  a  v samém závěru pálení čarodějnic  s opékáním špekáčků v areálu domova.


Něco na chuť

Na kroužku vaření si klienti připravili zapečené toasty. A že se tato činnost těšila nebývalému zájmu, jistě není nutné nijak zvlášť zdůrazňovat.
Náš obdiv si zasloužila tradiční velikonoční výstava rukodělných výrobků šikovných žen a dívek v Kovářské. Předvelikonoční ochutnávka nejrozmanitějších  výtvorů byla opravdu pestrá.

Matějská pouť

Matějské pouti se zúčastnilo 29 klientů. Tato akce bývá předzvěstí jara a všichni se na ni těší vlastně již od Vánoc. Zde je na místě poděkovat doprovodnému personálu, protože zajistit potřebnou míru podpory všem, kteří milují pouťové atrakce, není žádný med. Hlava na hlavě, „fronty na všechno“, občas zasáhne i pěkně nepříznivé počasí.  Ale pro spokojenost našich klientů nám výlet  do Prahy na Matějskou pouť vždy zato stojí.

Fota prohlížejte
šipkami

Zimní hry v březnu

Naše první březnové aktivity se konaly na posledním sněhu. Uspořádali jsme pro naše uživatele zimní hry a pozvali na ně kamarády z Kadaně. Už vloni jsme zjistili,  že zimní akce s opékáním špekáčků na závěr  je docela fajn a že si rádi podobnou zábavu dopřejeme znovu. Potřebné rekvizity nebývá až takový problém zajistit, horší je to s počasím. Výrobu diplomů a medailí si vzali na starost členové výtvarného kroužku, sportovními disciplinami a celkovou organizací akce  se zabýval zkušený tým pracovníků, který ještě nikdy nezklamal. I tentokrát vše klaplo podle plánu a ke vší spokojenosti, jen se sněhovou pokrývkou jsme museli zacházet jako s peřinkou. Když krátce po poledni začalo drobně pršet, zbytky sněhu jsme pomyslně načechrávali a div nepřenášeli z místa na místo. Navzdory této překážce se zimní hry uskutečnily, medaile i ceny byly předány, po špekáčcích se jen zaprášilo. Po soutěžích nemohlo chybět posezení s kávou, čajem a malou sladkostí na závěr. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem našim německým přátelům, kteří nám zajistili ceny v podobě sladkostí. Pozdrav a poděkování posíláme také do Mostu paní Kyriaki Herzog, která sponzorovala tuto akci finančně . Část prostředků jsme použili na zakoupení občerstvení pro všechny účastníky. Samozřejmě uznání a dík patří všem zaměstnancům, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce.

Fota prohlížejte
šipkami

Únorové aktuality

Valentýnská diskotéka
Domov pro osoby se zdravotním postižením Kadaň nás pozval na Valentýnskou diskotéku. Pozvání jsme přijali velice rádi. Setkávání s kamarády, hudba a tanec pro nás bývá  vždy velkým lákadlem.  Diskotéku jsme si, jako obvykle, pěkně užili. Příjemná společnost, veselá  nálada, oblíbená hudba, nechybělo chutné občerstvení. Za pozvání moc děkujeme a příště zase u nás!

Valentýnská sladkost
Na kroužku vaření jsme si vyrobili malý dezert. Trocha ovoce s ovocným  želé a navrch kopeček  šlehačky.


Výlet

I přes nepříznivé počasí se vydali 4 uživatelé v doprovodu klíčových  pracovníků autobusem na plánovaný  celodenní výlet do Chomutova. V Chomutově prošli náměstí i postranní uličky s malými obchůdky. Kromě cukrárny v poledních hodinách navštívili také restauraci v obchodním centru Chomutovka, kde si  každý vybral oběd a nápoj dle vlastní chuti. Po krátkém odpočinku se všichni společně vydali ještě jednou do města, aby  navštívili předem vyhlédnuté  obchody. Nakoupilo se vše potřebné a hurá na autobus, který však  přijel s desetiminutovým zpožděním. Spojení ve Vejprtech, kde se mělo přestoupit do Kovářské, výletníci již nestihli. Po hodině čekání se dozvěděli, že další autobus nepojede. Po dalším marném čekání už zbývalo poslední řešení a tím bylo  zavolání taxislužby. Vše klaplo a výprava se konečně dostala po 19 hodině do Kovářské. Doma se všichni ohřáli u teplé večeře a následné koupele. Všichni přečkali tento celodenní výlet bez úhony. Majiteli taxi patří poděkování za slevu, kterou poskytl všem účastníkům.

Fota prohlížejte
šipkami

Lednové aktuality

Se startem do nového roku 2018, jak už to bývá, šel ruku v ruce úklid vánoční výzdoby. Stromečky, ozdoby i další dekorativní předměty postupně  mizely v krabicích, aby na dně skříní přečkaly další období, během kterého se jistě vynoří mnoho nových životních situací a výzev pro klienty i zaměstnance našeho domova. Čelit všemu budeme společně, jinak to u nás ani nejde.
Několikrát v roce se scházejí uživatelé s vedoucími pracovníky. Schůzky jsou celkem pravidelné, občas bývají svolávány pružně dle potřeb organizace nebo uživatelů. Diskutuje se o všem, co přítomné zajímá. Plány, nápady i návrhy na zlepšení poskytované služby  mají zelenou. Vítán je každý, kdo má zájem o  informace a společné posezení v kruhu svých přátel a kamarádů. 
Restart pohybových aktivit po vánočním mlsání přišel vhod. Protažení celého těla v tělocvičně formou pohybových her, míčových i různých závodivých her ocenili zejména  klienti, kteří vyžadují vyšší míru podpory. V lednu se konečně dostavila i větší sněhová nadílka  a tak  příhodných podmínek  milovníci sněhu okamžitě využili k zimním hrám. Vydanou energii někteří doplnili v místní cukrárně a doma  došlo i na ovocný salát.

Fota prohlížejte
šipkami

Aktivity – prosinec 2017

Kroužek vaření a“ papouškový koláč“.  Tímto malým uměleckým dílkem  jsme odstartovali prosinec. Mlsounů se sešlo jako obvykle víc než dost. Tato pochoutka se sice  směle zařadila mezi produkty ryze  instantní, ale  proč  to také jednou nezkusit  na kroužku vaření?   Povedlo se  a   výborný zákusek ke kávě byl na světě.  Tentokrát jsme tvořili  v kuchyňce, přímo v jedné naší malé domácnosti. Posíláme poděkování a  sladký pozdrav do Schlettau ).
Adventní trhy na náměstí v Kovářské byly dalším krokem, který nás v předvánočním čase mile posunul. K tradiční mikulášské besídce zbýval už  jenom kousek. Besídka se konala v našem domově a po nadílce Mikuláše i řádění čerta následovalo už jen klidné posezení u kávy.  Na závěr DJ Vašík připravil pro všechny přítomné diskotéku s písničkami na přání. Za program Václavovi děkujeme.
Ještě jedny vánoční trhy jsme navštívili, a sice v Mostě, kde jsme si prohlédli město a  nakoupili zbývající dárky. Než jsme se nadáli, vpluli jsme na vlně koled a pálení vonných františků do Štědrého dne. V mžiku tu byl závěr roku, oslava Silvestra a vítání nového roku 2018.
Touto cestou děkujeme našim přátelům v sousedním Sasku, kteří k nám během adventu zavítali a obdarovali naše klienty. Všem lidem dobré vůle přejeme úspěšný nový rok.