Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Fota prohlížejte
šipkami

Aktivity – listopad 2017

Výroba vánočních přání a drobných dárečků:  abychom někoho potěšili 
Nákupy spojené s posezením u dobrého oběda:  abychom potěšili sami sebe
Kroužek vaření: abychom se něčemu přiučili a současně dali prostor vynalézavosti. Párek v rohlíku se nakonec povedl a slušelo mu to v něm.

Retro setkání 70. a  80. léta: velice rádi jsme přijali pozvání na 6. společenské setkání konané pod záštitou Domovů sociálních služeb Kadaň a Mašťov. Děkujeme pořadatelům za opravdu velkolepou párty z let minulých, kde zaznělo plno československých hitů, které si přítomní připomněli velice rádi. V kadaňském Orfeu se nám velice líbilo, setkáváme se s kamarády moc rádi. Samozřejmě, občerstvení nechybělo.

Fota prohlížejte
šipkami

Aktivity v říjnu

Aktivity – říjen 2017
Říjen, měsíc cestování. Téměř každý týden byl na programu alespoň jeden výjezd do města. Cílem se staly Vejprty, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec. Každý rok v tuto dobu pomalu plánujeme  předvánoční a vánoční nákupy. Nic nenecháváme na poslední chvíli, abychom si později  Vánoce prožili každý podle svých představ. Také členové  výtvarného kroužku již vyrobili první přáníčka, čeká je totiž v nadcházejícím období ještě práce víc než dost. Hrabání listí, podzimní úprava skalky, úklid truhlíků, to všechno jsme chtěli stihnout ještě  dříve, než napadne  první sníh. Povedlo se! Botanický kroužek zapracoval.  Vlastně nejen jeho členové, ale vždy se našel  i někdo další, kdo rád přiložil ruku k dílu. Jako sladká odměna následoval domácí jablečný závin připravený na kroužku vaření. Tento měsíc došlo i na dva výlety, které nebyly spojené s nákupy, ale s příjemnými zážitky. V Žatci jsme se jako diváci zúčastnili  Festivalu malých divadelních forem“Náš svět“ http://www.kamarad-lorm.cz/akce-63/festival-malych-divadelnich-forem-nas-svet-2017-52_21cs.html  a navštívili jsme přátele v sousedním Sasku, městě Schlettau. Obojí výlety představovaly něco milého, krásného a zajímavého. Do programu se vešly i  kratší relaxační vycházky v obci, počasí si o ně přímo říkalo.  

Fota prohlížejte
šipkami

Návštěva sponzorů

Poslední týden v měsíci září  nás navštívili přátelé ze sousedního saského města Schlettau. Zástupci křesťanského spolku „der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St. Ulrich“ sebou přivezli významnou pomoc pro naše klienty. V našem domově se snažíme handicapovaným lidem poskytovat co nejkvalitnější sociální službu a občané Schlettau nám v tom velmi pomáhají. Jejich dary poskytnuté po předchozí domluvě s koordinátory jsou vždy určené přímo pro konkrétní situace a jsou k nezaplacení.

Fota prohlížejte
šipkami

Zájmové činnosti

Kroužek vaření
Říká se, že v jednoduchosti je krása. O jídle to platí také, což dokládáme fotografií „piškotového mlsání“, na kterém se podílelo a pochutnalo si 20 klientů.
Turistika   
Zúčastnili jsme se turistického pochodu „Kovářácká šlápota“. Celkem 13 uživatelů se vydalo na okruh po okolí Kovářské. Této akce se pravidelně zúčastňujeme každý rok, protože pohybu nikdy není dost. 
Tělovýchovný kroužek
Cvičení na velkých míčích bylo připraveno pro všechny, kteří by trasu“ Kovářácké šlápoty“ nezvládli a přece by se rádi zapojili do  nějaké pohybové aktivity.

Fota prohlížejte
šipkami

Ať žijí duchové

Pro milovníky slavného  pohádkového filmu „Ať žijí duchové“ jsme na září naplánovali  návštěvu Kongresového centra v Praze. Filmy a pohádky spojené s písničkami jsou u  početné skupiny našich klientů velice žádaným zpestřením dne. Výpravný  muzikál se známými herci i oblíbenými  hity stál delší dobu v popředí  našeho zájmu. Všichni jsme  se moc těšili a skutečný zážitek předčil očekávání. Podobnou nabídku si ohlídáme a určitě si  v dohledné době opět uděláme radost.

Fota prohlížejte
šipkami

Diskotéka pro handicapované

Ve čtvrtek 14.září  se konala v Městském divadle Chomutov diskotéka pro handicapované, a sice XV. ročník. Sociálním službám Chomutov děkujeme za pozvání. Setkávání s kamarády právě na diskotéce je vždy radostí dvojnásobnou.

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet do Liberce

Výlet do Liberce byl vlastně  rodinným setkáním sourozenců, kdy si  uživatelé naplánují celodenní výlet tak, aby jeden druhému nepřekáželi. Plánování a cesta vždy  probíhají společně. Následné setkání s rodinou a volba činnosti ostatních výletníků je už věcí individuální. Pracovníci v přímé péči o uživatele moc dobře vědí, co je to program šitý na míru a  poskytovanou  sociální službu tak  činí co nejkvalitnější. O zážitky nebyla nouze, všichni se vrátili spokojeni. Další setkání sourozenců proběhne u nás  v Kovářské. 

Fota prohlížejte
šipkami

Zahradní slavnost

Pravidelně v měsíci září pořádáme zahradní slavnost. Tuto akci plánujeme každým rokem v době, kdy si myslíme, že by nám počasí mohlo přát. Každý uživatel má možnost pozvat si své rodiče, přátele a známé. Jde o takové neformální setkání všech, kteří si mají co říci a kteří se rádi společně vidí. Společně posedíme, ugrilujeme špekáčky, zasoutěžíme si i zatančíme. Každý podle chuti a nálady. Nabízí se skvělá možnost neoficiální konverzace se všemi a škoda jen, že se účastní tak málo rodinných příslušníků našich klientů.
Mezi prvními hosty dlouhodobě a pravidelně vítáme zástupce městyse Kovářská. Letos se dostavil starosta obce. Nepřišel s prázdnou, loňské sladké pohoštění pro všechny naše uživatele letos vyměnil za pozornost v podobě obložených chlebíčků. Takovou návštěvu si dáme líbit  a touto cestou ještě jednou všem hostům děkujeme za zájem o naši akci. Letos to u nás  vypadalo, že soutěžíme o nejlepší a nejchutnější domácí koláč. Shodou okolností se na našich stolech  potkaly koláče jihočeské s koláči krušnohorskými. Ty první, z dílny paní Aleny Kocábové, máme možnost ochutnávat na každé rekreaci  a ty druhé pro naši slavnost napekla paní Vodvárková z Kovářské. Obojí byly vynikající. Ochutnávku výborného  domácího perníku  přivezla i paní Jana Pavlíková z Valeče a koneckonců naše kuchyň se také se svými ovocnými řezy nedala zahanbit. 
Na oplátku uživatelé hostům předvedli pohybové vystoupení „Veselí klauni“ a dle potlesku lze soudit, že se líbilo. Zahradní slavnost se vydařila a ani chladnější počasí nakonec nevadilo.
Na závěr velký dík všem zaměstnancům, kteří se podíleli na zdárném průběhu naší akce. 

Fota prohlížejte
šipkami

Všichni jsme sousedé

V závěru měsíce nás pozvali  naši dlouholetí přátelé a profesní partneři  Diakonie Annaberg na setkání handicapovaných, které   proběhlo v sousedním Sasku  ve městě Schwarzenberg. Po celý den byl zajištěn pestrý program. Shlédli jsme kulturní vystoupení, zapojit jsme se mohli do nejrůznějších sportovních disciplin. Pro zájemce nechyběla ani kreativní nabídka. Kdo chtěl, mohl se angažovat v nejrůznějších výtvarných disciplinách (malování, kreslení, focení, výroba košíků atp.)  Vhod přišlo i občerstvení, které, co si budeme povídat, boduje vždy :-) Touto cestou moc děkujeme za pozvání i za starostlivost paní Simone Markus, sociální pracovnici  Diakonie Annaberg,  která ví, co máme rádi, co se nám líbí  a jakou pomoc bychom mohli potřebovat. Setkání pod hlavičkou „všichni jsme sousedé“, se vydařilo.

Fota prohlížejte
šipkami

Klauni

Po celý srpen probíhal nácvik na vystoupení “klauni“, které jsme připravovali jako poděkování sponzorům a všem hostům za účast na naší zahradní slavnosti. Tuto akci pořádáme každým rokem  pravidelně v měsíci září, kdy si myslíme, že by nám počasí mohlo přát. Letos to nevypadalo moc nadějně, proto jsme se připravovali na variantu „na zahradě“ a variantu" doma". Každý, kdo nějaký podobný program připravoval ví, jaké jsou to nervy, aby vše klaplo. Co se daří doma, nemusí se podařit ve větším prostoru na travnatém a z části kamenitém terénu  venku. Hudba, která doma tahá za uši, je najednou venku sotva slyšet. Zkrátka, stále bylo co vylepšovat. Jednu malou předpremiéru jsme si dali v době,  kdy k nám zavítaly na ohlášenou návštěvu dámy z blízkého příhraničního města Schlettau. Přivezly sebou pozdravy občanů města i zástupců der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St.Ulrich.  Nechyběly ani dobroty, které využijeme  jako pohoštění na naší akci. Společně strávená cca hodinka byla velice srdečná a příjemná, k doplnění informací o našem domově dobře posloužily letité kroniky.
Tento měsíc se sešli dvakrát  zájemci o hry v přírodě. Míčové hry, závody v běhu, hod na cíl.  To všechno se dá dělat u nás na zahradě. Místa je tu dost, pokud nechybí nálada a chuť se hýbat.
Na kroužku vaření se sešlo 20 pomocníků, kteří pomáhali  při přípravě piškotové rolády s ovocem. Nutno dodat, že zde  nálada a chuť nechybí nikdy.

Fota prohlížejte
šipkami

Červencové aktuality

Červenec nás poctil několika velmi horkými dny, kdy bylo nejrozumnější odpočívat někde v chládku a zásobit se nápoji, nebo raději vůbec nevycházet ven. Dodržovali jsme obojí, ale jakmile vedro polevilo, stejně jsme se vydali  za nákupy do Klášterce n./ Ohří a Kadaně. 

Zájemce o HOT DOG také vysoké letní teploty neodradily od úmyslu připravit si tuto pochoutku. K její přípravě se do jídelny dostavilo 24 klientů. Dokonce došlo i na tělovýchovný kroužek. Kdo chtěl, mohl se zapojit a zaběhat si přes překážky, nebo si vyzkoušet házet šiškou na cíl.

Narozeniny slavíme vždy s radostí bez ohledu na klimatické podmínky :-)) . Pokaždé se rádi sejdeme, připravíme si společně pohoštění a oslava může začít. Dobrá nálada a spokojenost nechyběly ani tentokrát.

Výtvarné práce na téma drobný dárek hostům a sponzorům se zhostili zaměstnanci v přímé péči o klienty. Součástí byla výroba pozvánek na naši připravovanou akci. Vlastně tento měsíc nebyl vůbec líný, jak by se mohlo zpočátku zdát.

Fota prohlížejte
šipkami

Dovolená v Dolním Žďáru u Jindřichova Hradce

Na letní období se všichni moc těšíme. Zaměstnanci čerpají ve větší míře zaslouženou dovolenou a klienti odjíždějí alespoň na pár dní domů, ke svým rodinám. Samozřejmě, pouze ti šťastnější si mohou užít dovolenou mezi svými nejbližšími. A ti, kteří rodinné zázemí postrádají, ocení vždy rekreaci, kterou pro všechny organizujeme pravidelně v měsíci červnu. Jezdíme již mnoho let stále na stejné místo, kde nás očekává příjemný, vstřícný a laskavý personál. Vlastně se tam vracíme skoro jako do „druhého domova“. Aby ne, když nás celý týden čeká jídlo přesně dle  objednávky, program šitý na míru  a  pochopení na každém kroku.  Sociální služba se poskytuje i během prázdnin nepřetržitě, takže klienti mají stálou nabídku aktivit během celého roku. Několik málo uživatelů, kteří se rekreace zúčastnit nemohli, si pochutnalo na  zmrzlinovém poháru s ovocem a šlehačkou. Počasí bylo krásné a slunečné i u nás  v Kovářské, oblíbená  káva se tedy podávala denně venku na zahradě. Něco dobrého k ní se našlo vždy, takže spokojeni  snad byli všichni. Díky teplu a sluníčku se veškeré pohybové aktivity odehrávaly venku v přírodě i v areálu domova. Během června uživatelé také nacvičovali vystoupení, které předvedou svým hostům v září. Šily se kostýmy, sháněly dekorace a drobné propriety potřebné k vystoupení. Zkrátka začátek léta se povedl a my přejeme našim příznivcům to samé

Fota prohlížejte
šipkami

Ostatní aktivity

Jednodenní výjezdy do Kadaně, Vejprt, Klášterce nad Ohří a Chomutova za nákupy či specializovanými odborníky byly takřka na denním pořádku. Bylo potřeba doplnit jarní šatník a připravit se na rekreaci.

Členové turistického kroužku se konečně dočkali krásného jarního počasí a vyrazili na kratší pochod okolo nádraží, pomníku Švédů, pokračovali směrem na Háje s následnou cestou zpět do Kovářské. Další den se šlapalo lesem. Poznávání stromů, rostlin, povídání o lesní zvěři a prohlížení přírodních“ domečků pro skřítky,“ které vytvořily  děti z Kovářské, klienty zaujalo.

Každým rokem v květnu osazujeme truhlíky květinami. Jakmile pominou „zmrzlí muži“, nastává sázení, pravidelná úprava skalky a zahrady. Členové botanického kroužku mají o zábavu postaráno až do pozdního podzimu.

Fota prohlížejte
šipkami

Zábavné odpoledne podruhé

Pro kamarády z Kadaně a Vejprt jsme pro „velký úspěch z minulých let „ přichystali zábavné odpoledne se společenskými hrami. A protože přátelům ze sousedního Annabergu se tento způsob zábavy docela zamlouval, neměnili jsme na průběhu odpoledne nic. Pouze občerstvení se podávalo venku na zahradě v areálu domova a malá diskotéka se uskutečnila tamtéž. 

Fota prohlížejte
šipkami

Den ve fitness

Sociální služby Chomutov uspořádaly již XI. ročník sportovní akce pro osoby se zdravotním postižením: Den ve fitness. V chomutovském Aquasvětě na nás čekaly sportovní aktivity, které jsme už  dobře znali a moc  jsme se se na ně těšili.  Dařilo se nám všech disciplinách, máme totiž natrénováno. Dosud jsme nevynechali ani jeden ročník. A protože o akci bývá vždy opravdu velký zájem, cíl akce: Přiblížit handicapovaným osobám možnosti sportovního vyžití a získat je pro sportovní životní styl, se naplňuje. Děkujeme pořadatelům za pozvání.

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet na zámek do Litvínova

Kdopak z nás věděl, že se v Litvínově nachází zámek, který stojí zato vidět? Dnes už jsme na tom lépe. Výlet do Litvínova byl dobrým tipem. V zámku je mimo jiné instalována výstava s vánoční tématikou, tak se nenechte mýlit, tato aktualita spadá opravdu do měsíce května. https://www.turistika.cz/clanky/mesto-litvinov-zve-do-zrekonstruovaneho-zamku-valdstejnu/foto?id=951...

Pečlivě naplánovaný den s krásnými prožitky uživatelé ocenili. Těšili se již dlouho předem a po návratu s velkou chutí všem o výletu povyprávěli. 

Fota prohlížejte
šipkami

Šuplík Kadaň

Tradiční pozvání k účasti na sportovním odpoledni přišlo z Domova pro osoby se zdravotním postižením Kadaň. Discipliny se vždy odehrávají v Domě dětí a mládeže „ŠUPLÍK“. Sportovní den bývá zaměřen pro uživatele, kteří vyžadují vyšší míru podpory druhé osoby. Sestavit družstvo nebyl problém, zbývalo pouze dopravit se z Kovářské do Kadaně a zpět (což také nebylo překážkou). Děkujeme uživatelům i zaměstnancům za pozvání, prožili jsme příjemný den plný soutěží, setkali jsme se s kamarády a navrátili jsme se pozitivně naladěni. Těšíme se na další setkání.

Fota prohlížejte
šipkami

Aktuálně v květnu

Zábavné odpoledne pro přátele ze sousedního Saska  u nás v DOZP 

Diakonie Annaberg nabízí svým klientům kompletní systém poskytování sociálních služeb. Nabídka je tak širokospektrá, že některé její formy využíváme i my. Díky dlouholetému přátelství a spolupráci máme možnost v rámci společných projektů poznávat své sousedy, jejich zvyklosti i krajinu. Naše přátelství trvá již 15 let a společně jsme strávili nejednu dovolenou. Za sebou máme mnoho společných akcí i vzájemných návštěv. Jedna z nich se uskutečnila v květnu na pozvání uživatelů našeho domova. Pro své hosty jsme připravili zábavné odpoledne plné společenských her a na závěr nechyběla diskotéka. Dle nálady  všech přítomných se dalo soudit, že se akce vydařila. 

Fota prohlížejte
šipkami

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic v dubnu je stará lidová tradice, kterou pravidelně rok co rok dodržujeme. Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, ale čarovné bývá hlavně počasí. Jeho vrtkavost nás nenechá nikdy v klidu. Zejména letos po dlouhé zimě jsme řešili, zda nám počasí bude přát, nebo snad napadne ještě sníh? Samozřejmě, že jsme se nechystali hledat poklad ve skalách, ale zato jsme měli připravené špekáčky k opékání. Nebylo by to poprvé, co by skončily v kuchyni na pekáči místo opékání pěkně venku, na ohništi. Ale i když podmínky k posezení u ohýnku nebyly valné, buřtíky i nálada se vydařily.

Fota prohlížejte
šipkami

Barvy kolem nás

V posledním dubnovém týdnu se v Chomutově konal I. ročník výtvarného klání „Barvy kolem nás“ http://www.soschomutov.cz/novinky/?ftshow=121#news121

Organizátorům děkujeme za pozvání, moc se nám na Písečné líbilo a přáli bychom si, aby v budoucnu navazovaly i ročníky další. Nebylo ani vítězů ani poražených, ale po celou dobu výtvarného snažení účastníků vládla příjemná tvůrčí atmosféra. Milé prostředí, setkání s kamarády, navazování nových přátelství a hřejivý pocit z vykonaného díla, to přece stojí za další kolo! 

Fota prohlížejte
šipkami

Velikonoční výstava naší obce

Byli jsme prvními návštěvníky velikonoční výstavy ručních prací u nás v obci.

Fota prohlížejte
šipkami

Disko s Fíkem 2017

V průběhu měsíce následovala diskotéka s Maxipsem Fíkem v Orfeu Kadaň.

Fota prohlížejte
šipkami

Začínáme s nácvikem

Začínáme se připravovat na září, kdy na naši tradiční zahradní slavnost zveme hosty z řad rodičů a přátel našich uživatelů. Zase jednou po delší době bychom rádi zařadili do tradičního programu malé zpestření a tak se začínáme s uživateli pomalu připravovat na krátké kulturní vystoupení už dnes. To aby vše klaplo přesně podle režie tvůrců.

Zřejmě pro načerpání energie se následovně všichni přihlásili do kroužku vaření, kde se celkem zapojilo a pochutnalo si 18 uživatelů. Připravovaly se toasty se šunkou a sýrem, ozdobené zeleninou. 

Fota prohlížejte
šipkami

Matějská pouť otvírá jaro

Tradiční den vyhrazený pro handicapované letos vyšel na 20. 3. V areálu Výstaviště Praha nás čekaly domácí i nové zahraniční atrakce. Každoročně je vyzkoušíme skoro všechny. Někteří odvážlivci si troufnou i na ty nejkrkolomnější. Proplétání mezi stánky, atrakce, klobásy, káva, cukrovinky pivo a nakonec koncert u Křižíkovy fontány. To je sled událostí, které jsme si nenechali ujít ani letos. 

Fota prohlížejte
šipkami

S příchodem jara

Výtvarný kroužek
Členové výtvarného kroužku se tento měsíc sešli hned dvakrát. Poprvé, aby si upravili a vyzdobili pracovní  prostředí a podruhé už se vyrábělo přímo na zakázku. Byl nejvyšší čas připravit velikonoční přání a pozvánku na plánované zábavné odpoledne. Veselé jarní motivy nám tak už od počátku  měsíce avizovaly jaro, které v tu chvíli ještě dělalo drahoty. Zaujala nás propozice na 1. ročník výtvarného setkání osob se zdravotním postižením v Chomutově. Akce se bude konat koncem dubna. Rádi se zapojíme a těšíme se, jak  si ten den užijeme.  

Perníčková cukrárna 
Rádi chodíme slavit do perníčkové cukrárny u nás v Kovářské. Příležitost se vždycky najde. Tentokrát to bylo posezení u příležitosti narozenin. 

Úprava zahrady
I když chladné počasí o sobě ještě dává vědět, základní úklid areálu po zimě je hotov. Jakmile se vyhrabala stará suchá tráva s listím, skalka prokoukla a dala prostor prvním jarním vřesům, sněženkám a petrklíčům. Tahle práce je vždy vidět na první pohled a výsledku si všichni ceníme.

Fota prohlížejte
šipkami

Únor - Individuální výjezdy

I tento měsíc jsme dvakrát vyjeli do Kadaně. V případě potřeby našich uživatelů se pravidelně vydáváme do města, abychom plnili jejich přání a požadavky.  Někdy je nutná návštěva lékaře, jindy zase vyhledáváme specializované obchody a služby. Občas je v plánu návštěva rodinných příslušníků našich uživatelů. Zkrátka se snažíme, aby poskytovaná služba byla pružná a splňovala všechna kritéria, která jsme si stanovili.  Naším cílem je, aby uživatelé byli se službami spokojeni. V únoru se také projevila individuální tvůrčí činnost uživatelů i zaměstnanců, což můžeme doložit přiloženými fotkami. 

Fota prohlížejte
šipkami

Kroužek vaření

Únorové období bylo u nás celkem klidné, ale za zmínku stojí setkání mlsounů, kteří si připravili sladké pochutnání na kroužku vaření. Budiž jim k dobru, že tentokrát se jedlo zdravě. Ovocný salát s bílým jogurtem a slunečnicovými semínky ocenili všichni přítomní a že jich nebylo málo!

Fota prohlížejte
šipkami

Valentýnská diskotéka

Valentýnskou diskotéku pro své přátele pořádali zaměstnanci a uživatelé DOZP Březinova, Kadaň. Toho, že jsme byli hosty právě my, si vážíme. Diskotéka se konala přímo v prostorách domova. Během odpoledne o nás bylo hezky postaráno. Kromě tance bylo k dispozici i odpočinkové místo, kde jsme se mohli zklidnit sledováním vybraného oblíbeného filmu. Nechybělo občerstvení a samo sebou, dobrá káva bodovala jako vždy.

Za pozvání děkujeme a těšíme se na opětovné shledání.

Fota prohlížejte
šipkami

Zimní radovánky u nás v DOZP Kovářská

Letošní zima se možná někomu nelíbí, ale nám se zamlouvá náramně. Kromě toho, že si užíváme její krásy i se všemi rozmanitostmi, které k ní patří, využili jsme ji pro naši dlouho plánovanou akci. Konečně se nám podařilo realizovat zimní hry na sněhu. Pozvanými hosty byli uživatelé DOZP Kadaň, kteří si s námi užili nádherný zimní, mrazivý a přitom slunečný den. Připravené soutěže absolvovali všichni přítomní s radostí, snad jen pro příště vymyslíme další discipliny, aby byl program ještě pestřejší. Kdo chtěl, mohl bobovat na cestě podél domova, kde jsme si dali pěkně do těla, než jsme dráhu prošlapali a uváleli. Během soutěží a diskotéky se všichni mohli občerstvit horkým čajem, k chuti přišly grilované špekáčky. Tečkou za celým odpolednem bylo posezení s kamarády u kávy a to už pěkně v teploučku. Akce se vydařila, snad nám bude přáno zopakovat si ji i příští rok.

Kroužek vaření

Kroužek vaření 
Pečená jablka s medem a skořicí přišla vhod všem, bez ohledu kolik kdo ušel kilometrů. Pochutnali si všichni.

Tělovýchovný kroužek

Aktivity tělovýchovného kroužku se odehrály také venku. Jezdilo se na bobech, pytlích, běhalo se ve sněhu a házelo koulí na cíl.

Fota prohlížejte
šipkami

Turistický kroužek

Novoroční výšlap se uskutečnil první lednový víkend. Přihlásilo se 9 uživatelů a nelitovali. Ještě v týdnu  se „čerti ženili,“ ale v sobotu se počasí umoudřilo.Teplota se  sice držela pod bodem mrazu, ale sluncem zalité stráně se krásně třpytily jako v pohádce. Autobusem jsme dojeli na křižovatku u hotelu Nástup a chvíli jsme pozorovali lyžaře, jak sjížděli kopec a  nasedali na vlek. Velmi  se nám líbily  zimní skútry a rolby. Odtud se šlo pěšky do Loučné, kde jsme se zastavili v restauraci a dali si kávu nebo čaj, každý dle chuti. Z Loučné jsme se vydali podél potoka směrem do Českých Hamrů a dál do Kovářské. Doma se dostavila příjemná únava a dobrý pocit, že jsme něco dobrého udělali sami pro sebe. Ušli jsme cca 7 km. 
Kratší trasa v obci byla připravena pro uživatele, kteří vyžadují vyšší míru podpory. Zasněženou Kovářskou se na pochod vydalo 16 uživatelů, aby si vyzkoušeli chůzi v obtížnějším terénu. V takovém, jaký dokáže vytvořit jen paní zima.