Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Fota prohlížejte
šipkami

V závěru roku

Prosinec a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě. A třebaže si někdy povzdechneme nad množstvím příprav, těšíme se na období adventu vždy. Výzdoba interiéru těsně před první adventní nedělí nám příjemně navodila sváteční atmosféru. 

Vzápětí se dostavili Mikuláš s čertem a rozdali plnou nůši dobrot. Na diskotéce, která po nadílce následovala, jsme se bavili v plném počtu, což značilo, že jsme po celý rok byli hodní. Diskotéku zajistil náš DJ Václav a touto cestou mu ještě jednou děkujeme.

Dále v prosinci nechybělo: 

setkání s kamarády v Labyrintu v Kadani, pečení vánočního cukroví, poslední nákupy dárků, strojení stromečků. Vydařený byl turistický předvánoční pochod po okolí Kovářské. Šlapalo se lesními cestami, zasněženou krajinou za nádherného slunečného počasí. Účast byla hojná i na dalších pohybových aktivitách v tělocvičně.

I když v budově během tohoto měsíce probíhaly ještě závěrečné práce na opravách interiéru, Štědrý den se dostavil. S koledami, s vůní „františků“, s radostí i trochou smutku.

A vzápětí jsme oslavili příchod Nového roku velkou silvestrovskou diskotékou a závěrečným přípitkem.

Fota prohlížejte
šipkami

Dekorace a přáníčka

Zájmová činnost v listopadu se týkala převážně přicházejícímu období Vánoc, kdy se každoročně vyrábějí sváteční dekorace a přáníčka.  Výrobou sněhuláků se pochlubili uživatelé zájmového kroužku vaření. Tento měsíc utekl jako voda, v závěru s vánočním jarmarkem a rozsvícením stromu na náměstí v Kovářské.

Fota prohlížejte
šipkami

Poděkování sponzorovi

Nečekané, milé, tajemné, zábavné i dojemné. Takové bylo pozvání od neznámého sponzora, kterému touto cestou srdečně děkujeme za krásně prožité dopoledne. V prvním adventním týdnu nám přišlo pozvání k posezení do místní perníčkové cukrárny, a sice prostřednictvím paní Aleny Výborné, která se ujala organizace a připravila v režii sponzora  pohoštění i program  pro 20 uživatelů našeho domova. Školkoví žáčci pro nás připravili pásmo vánočních básniček a písniček. Děti byly moc šikovné a některé z koled jsme si zaspívali společně. Perníkové ryby, které jsme nazdobili cukrovým sněhem a odnesli domů, měli svého majitele už při zrození. Každý z našich uživatelů věděl, pro koho dárek chystá. Nakonec diskotéka, kterou pro všechny připravil DJ Václav. Přiložené fotografie neodpovídají plně našemu příjemnému zážitku, ale snad trochu vypovídají o náladě a celkové atmosféře. 

Fota prohlížejte
šipkami

Listopadové aktuality

Listopad – měsíc plný výletů, setkání a také nečekaného překvapení. Předvánoční atmosféra, zdá se, na nás každým rokem dýchá z vyzdobených obchodů dříve a dříve. Dalo by se říci, že se pomalu dopracovala až k zevšednění. Ale takové pozvání na společenské setkání v Kadani, konané pod záštitou Domovů sociálních služeb Kadaň a Mašťov p.o., nezevšední nikdy. Letos se konalo již popáté a my jsme si ho moc užili. Děkujeme organizátorům za pozvání, ve společnosti kamarádů, přátel a známých nám bylo dobře.

Říjnové novinky

V říjnu jsme vyjížděli za individuálními nákupy hlavně do Kadaně, abychom si doplnili potřebný „sortiment“. Nejdříve zapracovali  klíčoví pracovníci a společně se svými klienty vytvořili nákupní seznamy. Pamatovalo se i na druhou snídani( ranní posezení v cukrárně u kávy a pečiva. Polodenní výlety spojené s nákupy, návštěvou úřadů a podobně, jsou  u nás velmi oblíbené.
Účast zaznamenaly i všechny kroužky: z oken zmizely květinové truhlíky, zájemci si protáhli svá těla v tělocvičně, mlsouni si připravili buřty na černém pivu.
Několik uživatelů si naplánovalo výlet do Žatce. Konal se tam již 14. ročník Festivalu malých divadelních forem „Náš svět 2016“. V minulých letech jsme  bývali aktivními účastníky, dnes již  jezdíme jen jako diváci .
Velice milé bylo rodinné setkání v Domově pro seniory Maśťov. http://www.dsskm.cz/sluzby/domov-pro-seniory/
Stačila jen pružná  spolupráce a výsledkem byl spokojený uživatel a kvalita poskytované služby v praxi na obou stranách.

Závěrem v září

Co se týče pravidelných aktivit v našem domově, pro zájemce se  konaly  pohybové a míčové hry, 27 klientů pomáhalo při přípravě zepečených toustů se sýrem a šunkou.

Fota prohlížejte
šipkami

Diskotéka pro handicapované v Chomutově

Děkujeme za pozvání organizátorům, Sociálním službám Chomutov, kteří opět po roce připravili diskotéku pro handicapované v Městském divadle Chomutov. Diskotéka se moc líbila, výběr hudby temperamentním tanečníkům velice vyhovoval, občerstvení nechybělo.

Fota prohlížejte
šipkami

Do České Lípy

Výlet do České Lípy bývá plánován v době, kdy právě ten stávající probíhá.  Ani letos tomu nebylo jinak, tak na  shledanou v r. 2017 

Fota prohlížejte
šipkami

Pestrobarevné září

Rádi bychom touto cestou ještě jednou poděkovali křesťanskému spolku der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St. Ulrich za významnou pomoc, které se nám dostalo také v letošním roce. Obyvatelé Schlettau prostřednictvím tohoto spolku a jeho zástupců nám poskytli materiální a finanční pomoc, vše po společně promyšlené úvaze a později i osobní návštěvě paní Sabine Liebe. Samozřejmě, následovalo několik upřesňujících emailů a poslední krok, termín návštěvy (28. 9. 2016) s předáním darů byl dojednán. S novými stoly a židlemi nám byl poskytnut i kompletní servis. Montáže nábytku a jeho rozmístění se ujal pan Peter Liebe se svým pomocníkem. Tento nábytek budou hlavně využívat klienti, kteří vyžadují vysokou míru podpory. Finanční pomoc využijeme také ve prospěch klientů s hlubokým mentálním postižením. Půjde o renovaci podlah v jejich obytných prostorách a výměnu letitého obložení zdí. Až budou prostory zrenovovány podle našeho plánu, rádi zástupce spolku pozveme na zhodnocení. Průběh návštěvy jsme zdokumentovali, vyšel čas i na krátké společné posezení u kávy. Přikládáme fota i z následujících dní, kdy se o veškeré potravinové produkty postarala naše kuchyň. Tímto vzdáváme hold našim kuchařkám, protože dýňová polévka byla výborná, koláče skvělé, pokrm se zapečenou červenou řepou kreativní. Jestli na koláčku s tvarohovou peřinou odpočívá kousek dýně, broskve či meruňky, můžete hádat.

Fota prohlížejte
šipkami

Stále v září

Tento měsíc se uskutečnil plánovaný  celodenní výlet do Ostrova nad Ohří, kam se vydalo 11 klientů. Po návratu  prezentace zážitků v ústním podání vyzněla velice, velice  kladně. Počasí pěkné,  jako stvořené pro relaxační vycházku překrásným zámeckým parkem. Následovala prohlídka zámku, letohrádku a „minizoologické zahrady,“obojí součástí zámeckého  areálu. Před odjezdem domů návštěva cukrárny Koruny na Starém náměstí, která je vyhlášená svými výtečnými produkty široko daleko.  Někdy není třeba hledat cíle vzdálené, stačí se jen trochu porozhlédnout. Fota napoví: 

Fota prohlížejte
šipkami

Novinky, které se odehrály v září

Na setkání s rodiči klientů a jejich přátel  jsme se připravovali již v srpnu, nic jsme nechtěli ponechat náhodě. Pozvánky byly rozeslány, drobné dárečky vyrobeny. Počasí v určený den nám přálo, jako kdybychom si ho objednali. Kávovary pracovaly na plný plyn, klobásy a koláče  odpočívaly v kuchyni, nastal čas vítání hostů. Všichni zvaní z řad našich přátel a zároveň sponzorů se dostavili, přijeli kamarádi z Vejprt a Kadaně. S prvními hosty dorazil zástupce naší obce, pan Milan Duháň. S prázdnou nepřišel, pro každého obyvatele našeho domova přinesl zákusek. Početnou skupinu tvořili přátelé ze sousedního Saska, kteří nám věnují svoji přízeň již velice dlouho. Ani se tomu nechce věřit, ale  sdílejí s námi naše radosti i starosti již 15 let. 
Setkání se vydařilo díky všem hostům, kteří se dostavili i díky všem zaměstnancům, kteří se postarali o zdárný průběh akce.  Co se u nás dělo a kdo všechno se dostavil uvidíte na přiložených fotografiích.

Fota prohlížejte
šipkami

Naučný pobyt v Sasku

Týdennímu naučnému pobytu v sousedním Sasku, ve společnosti dobrých přátel, předcházelo pozvání od  paní Simone Markus z Diakonie Annaberg-Buchholz. V prosinci 2015 jsme s velkou radostí uvítali návrh našich německých přátel, že by rádi v nadcházejícím roce podali žádost o dotaci z fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko   2014-2020. Na tomto základě projektová vedoucí paní Simone Markus zrealizovala týdenní setkání klientů našeho domova a klientů Diakonisches Werk Annaberg e.V.  Zpracování projektu na téma „Voda základ života“, se ujali naši přátelé. Během 14-cti let naší spolupráce jsme společně prožili již tři týdenní pobyty. Témata: příroda Krušnohoří, hornictví v Krušnohoří a železniční doprava v Krušnohoří jsou již minulostí, ale zážitky, dojmy a znalosti ze všech pobytů v nás zůstávají. Letošní námět projektu byl nanejvýš aktuální a bude živý do budoucna čím dál více.

Společný vzdělávací týden proběhl ve dnech   29.8. 2016 -2.9. 2016. Bydleli jsme zde: https://www.jugendherberge-sachsen.de/jugendherbergen/jh-hormersdorf/anreise/

Ubytovna se nacházela v blízkosti přehradní nádrže Greifenbach, což jsme zjistili hned první den. Na tomto místě pro nás byla připravena přednáška a praktická činnost broušení drahokamů vodou. Kdo by to byl řekl, že tak malý kousek od našeho domova  se nachází překrásné rekreační místo uprostřed malebné krušnohorské přírody. Cesta k přehradě vedla lesem, ve kterém se to ještě místy modralo borůvkami. To byl skvělý bonus k výbornému jídlu, na kterém jsme si pochutnávali celý týden. Program byl nabitý, přesuny z místa na místo celkem rychlé, takže nadbytečné kalorie neměly šanci usadit se v našich tělech. Další den nás čekal výlet autobusem k vodní nádrži Přísečnice s odborným výkladem a následnou návštěvou královského města Kadaň. Prohlédli jsme si město, hlavně jeho starobylou část a vyslechli výklad o řece Ohři, která městem protéká. Silný dojem v nás zanechala prohlídka ústřední čistírny odpadních vod sdružení AZV v Schonfeld. Někteří jedinci prošli všemi koly procedury čištění odpadních vod, slabší nátury si něco odepřeli. Závěrem lze říci, že nad technologiemi a konečným produktem vyčištěné vody jsme užasli všichni.

Milé byly společné chvíle s našimi přáteli, kdy jsme pod vedením pana faráře tvořili obrázkový deníček, povídali jsme si k tématu, nebo prostě „jen tak jsme si povídali“.

Děkujeme panu Marcu Schwanovi a paní Simone Markus (Diakonisches Werk der Ev.-Luth.) i všem přítomným účastníkům za krásný pobyt v Sasku a těšíme se na některá z našich dalších společných setkání. Za všechny klienty i zaměstnance zhodnotila Eva Kormošová.

Fota prohlížejte
šipkami

Srpnové aktuality

Pěkného počasí využili především zájemci o vycházky a turistiku. V srpnu byly připraveny dvě trasy s následujícím programem: 12 klientů, kteří vyžadují vyšší míru podpory, navštívilo nedalekou „minifarmu“ v Českých Hamrech, prošli se v obci a blízkém okolí.  Pěkný den zakončili návštěvou restaurace a večeří. Druhá skupina o 8 uživatelích vyjela autobusem z Kovářské do Vejprt a odtud se vydali směrem na Skalky, kde si odpočinuli u pomníku Dr.med. Franze Illnera, městského lékaře, který zde žil na přelomu 19. /20. stol. Dále pak pokračovali k mohutné skále u bývalé městské části „Grund-St.Hubertus“. Menší svačinka se podávala u nádherně upraveného posezení vedle památníku Antona Gunthera, písničkáře a vlasteneckého básníka. Cesta zpět vedla historickou částí Vejprt, v minulosti známou jako „Grund“. Cestou na autobus se všichni osvěžili limonádou a nanukem. Celkem se ušlo cca 8 km.

Plné ruce práce měli členové výtvarného kroužku, protože se rychle blížil termín plánované akce našeho domova: zahradní párty. Bylo třeba dokončit pozvánky pro hosty i výrobu drobných dárečků, připravit soutěže a potřebné „propriety“ k nim.

V tělovýchovném kroužku přišel tento měsíc na řadu líný tenis, házelo se míčkem na cíl a ti kdo rádi soutěží, se mohli zapojit do pohybových her. Zkrátka pro zdravý životní styl se snažíme dělat maximum.

Od kamarádů z Kadaně jsme obdrželi pozvání na Havajskou párty, kterou uživatelé  DOZP Březinova oslavili 25 let od otevření domova. Děkujeme krásně za pozvání a těšíme se na další společná setkání ve víru zábavy a tance. Jak párty probíhala, zjistíte zde: http://ergoenergie.rajce.idnes.cz/30.8.2016_-_USP_Kadan_-_Havajska_party/

Na přelomu měsíce jsme vyjeli do sousedního Saska, kde jsme strávili nádherný týden se svými německými přáteli.  O tom ale poreferujeme až příště.

Zúčastňovali jsme se také  individuálně podle zájmu  všech akcí,  které pořádala naše obec a že jich nebylo málo!

Fota prohlížejte
šipkami

Červencové aktuality

O prázdninách, v době dovolených, jsme se převážně věnovali vycházkám v přírodě. Krušné hory se svými lesy v okolí Kovářské nabízejí pěkné vycházkové stezky, takže u nás si člověk svou trasu vybere vždy. Komu se nechtělo do lesa, mohl se protáhnout na zahradě v areálu domova. V rámci tělovýchovného kroužku byly pro uživatele připraveny míčové hry, závodivé hry, ale vše až po důležité rozcvičce. Pohyb je život a tak se snažíme!

Podnikli jsme celodenní výlet do Karlových Varů, kde jsme navštívili muzeum voskových figurín. Muzeum bylo velice zajímavé a jeho návštěva stála za to.  Karlovy Vary jsou od nás, co by kamenem dohodil, tak by byla škoda tohoto bonusu nevyužít.

A protože je léto, na kroužku vaření se připravovaly ovocné špízy polité čokoládou. Pomáhalo

a pochutnalo si 18 uživatelů.

Vyráběli jsme také pozvánky na naši slavnost, kterou vždy pořádáme koncem léta za účelem setkání se s rodiči, přáteli a kamarády. Červenec uplynul jako voda a na obzoru čekaly události srpnové.

Další červnové akce

  • Výlet a grilování na Měděnci (to zrovna nedopadlo, museli jsme se vrátit z důvodu náhlé zdravotní indispozice účastníka). Tuto akci si určitě naplánujeme v náhradním termínu.
  • Procházka lesem u nás v Kovářské kolem fotbalového hřiště směrem k „Hameráku“ a zpět po silnici domů (turistický kroužek)
  • Speciální míčové a pohybové hry pro uživatele, kteří vyžadují vysokou míru podpory (kroužek tělovýchovný)

  • Letní „vaření“ a mlsání v podobě zmrzlinového poháru s ovocem (kroužek vaření)

Fota prohlížejte
šipkami

Oblíbená rekreace v Dolním Žďáru

Každý rok na stejném místě trávíme týdenní rekreaci u rodiny Kocábových v Dolním Žďáru u Stráže nad Nežárkou. Kraj kolem Jindřichova Hradce jsme si zamilovali zrovna tak, jako příjemný a vstřícný personál penzionu Sigma. Na milé prostředí a výbornou kuchyni rodiny Kocábových nedáme nikdy dopustit! Počasí vyšlo i na koupání a začalo léto...

Nalezená historická fota

Pamětníci si mohou prohlédnout novou kolekci fotografií z naší kroniky.
Psal se rok 1971...

Fota prohlížejte
šipkami

Výšlap v Kovářské a pouť v Annabergu

Obě akce proběhly ve stejný den. Zatímco jedni připravovali alternativní program pro případ, že by nepřestalo pršet a výšlap se nekonal, druzí netrpělivě vyhlíželi auto klientského centra Diakonie Annaberg. Sociální pracovnice centra paní Simone Markus přijela pro uživatele načas. Milovníci pouťových atrakcí se nakonec dočkali v Annabergu i lepšího počasí a společné dopoledne s německými přáteli si náležitě užili. Mezitím vykouklo sluníčko také v Kovářské. Procházka jarní přírodou byla příjemná a cestou účastníci plnili drobné úkoly. Po návratu všechny čekalo občerstvení v podobě kávy (ta nesmí nikdy chybět) a opečených špekáčků. Nakonec byl využit i náhradní program. Ještě před vycházkou všichni absolvovali kolo pohybových her a soutěží. Snad se našim hostům z Kadaně a Vejprt u nás líbilo.

Touto cestou děkujeme všem sponzorům, kteří nám pomáhají zajišťovat občerstvení a ceny na všech našich akcích. Velké poděkování posíláme i do sousedního Saska.

Fota prohlížejte
šipkami

Zábavné odpoledne u nás v Kovářské

Oblíbenou zábavou starších i mladších jsou stolní společenské hry. Máme jich v zásobě dostatek a tak jsme mohli připravit pro své kamarády soutěžní odpoledne právě v tomto oboru. Přijeli přátelé z Vejprt a Kadaně a společně jsme strávili příjemné odpoledne. Ještě zbyl čas i na diskotéku, kterou uspořádal DJ Vašík. Zaměstnancům i DJ Václavovi patří poděkování.

Fota prohlížejte
šipkami

Kavkazský radovánek

Pozvání na akci jsme rádi přijali a těšili se, jaké téma bude doprovázet letošní ročník. Kolegové z Vejprt to opět zvládli a předvedli perfektně organizovaný den s písní. Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na další vystoupení.

Kroužek vaření

Tento měsíc jsme připravovali špekáčky na černém pivu. Počet zájemců o tuto disciplinu nezklamal.   Nutriční hodnotu pokrmu kompenzoval černý chléb a umělecká hodnota celkového díla na talíři. 

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet do Krásného Dvora

Do Krásného Dvora se vydala menší skupina uživatelů, kteří si přáli navštívit zámek v této obci. Výlet byl naplánovaný na celý den, dopravní spojení autobusem vyšlo přesně dle představ výletníků. Výjezd Z Kovářské kolem 8.00 hod. do Kadaně a dále směrem na Podbořany do Krásného Dvora. Hned po příjezdu následovala procházka krásným zámeckým parkem a prohlídka zámku. Při cestě zpět zastávka v Kadani na oběd, kávu a dortík. Kolem 17.00 hod. všichni spokojeni dorazili domů. Uvnitř zámku se fotit nesmělo, tak přikládáme alespoň několik snímků ze zámecké zahrady.

Fota prohlížejte
šipkami

Oslava narozenin

V květnu jsme oslavili troje narozeniny. Přiložené fotografie jsou z domova a z „perníčkové kavárny - cukrárny“ u nás v Kovářské. 

Fota prohlížejte
šipkami

Den ve fitness

Den ve fitness pro osoby se zdravotním postižením se již 10 let prezentuje jasným cílem: přiblížit handicapovaným osobám možnosti sportovního vyžití a získat je pro zdravý životní styl. Ještě jsme nevynechali ani jeden ročník, zájemců je pokaždé víc než dost. Účastníci se vždy těší na sportovní discipliny i na setkání s kamarády z ostatních týmů. Pořadateli děkujeme za pozvání.

Fota prohlížejte
šipkami

Příval dubnových aktualit

Duben se vyznačoval proměnlivým počasím přesně dle pranostik, ale jarní akce se rozjely naplno. V první řadě jsme uklidili dvůr a nejbližší okolí budovy, upravili jsme skalky před i za budovou, myla se okna. Současně probíhala výměna posledních  starých  dřevěných  oken v hlavní budově za plastová. Rekonstrukcí prošel balkón v přízemí a jedna z koupelen v 1. patře.     

Výjezdů za nákupy do Vejprt, Kadaně a Chomutova se uskutečnilo bezpočet. První  akcí  organizovanou v rámci turistického kroužku byl pochod v Klášterci nad Ohří. Vybrali jsme si zámecký park, který stojí za procházku v jakémkoliv ročním období. Kdo se nezúčastnil této akce, mohl vyrazit odpoledne na diskotéku s Maxipsem Fíkem do Kadaně.

Kadaň jsme navštívili ještě jedenkrát, při příležitosti pořádání sportovního dne v Domě dětí a mládeže „Šuplík“.  Na návštěvu za svým bratrem do Liberce se vydali naši sourozenci a na výlet s sebou vzali několik kamarádů. S naplánovaným programem byli spokojeni všichni, rodina i výletníci.

V tomto měsíci jsme slavili několikeré narozeniny, na kroužku vaření se připravoval domácí „hot dog“ a tak není divu, že také tělovýchovný kroužek zapracoval na plné obrátky. Než jsme se nadáli, byl tu konec měsíce s tradičním stavěním májky a „obecními čarodějnicemi“.

Aby poskytovaná služba byla co nejkvalitnější a aby veškeré aktivity naplnily přání a představy uživatelů, o to se zasloužili v těsné spolupráci všichni zaměstnanci organizace. Všem patří uznání a poděkování.

Jak se nám při všech činnostech dařilo, si prohlédněte zde:

Fota prohlížejte
šipkami

Velikonoce s přáním jara

Velikonoce jsme oslavili velice příjemně. Jako každý rok nás těsně před svátky navštívili naši přátelé ze sousedního Saska a přivezli s sebou i koledu. Touto cestou ještě jednou srdečně děkujeme a posíláme všem pozdravy s přáním krásného jara.

Fota prohlížejte
šipkami

Oslavy narozenin

V březnu se slavily několikeré narozeniny. Někdo slavil doma a klasický narozeninový dort s kávičkou si vychutnal ve společnosti kamarádů, jiný si vybral k oslavě místní cukrárnu 

Fota prohlížejte
šipkami

A zase je tu Matějská

Matějská pouť v Praze bývá hlavní událostí měsíce a bez ohledu na počasí také předzvěstí jara.  O tuto akci je každý rok velký zájem a ani letos tomu nebylo jinak

Fota prohlížejte
šipkami

Únorové aktivity

  • Valentýnská diskotéka v Labyrintu Kadaň
  • Oslava narozenin v místní cukrárně
  • Výlet do Chomutova
  • Kroužek vaření

Probíhají plánované práce v hlavní budově (rekonstrukce koupelny, úprava balkónu). Přiložené fotky dokládají, jak se nám vedlo na kroužku vaření. Na jednohubkách s česnekovou pomazánkou si pochutnalo 22 uživatelů.

Fota prohlížejte
šipkami

První lednové aktuality

Novoroční šlápota

Účastí na akci „Novoroční šlápota“, jsme zahájili náš aktivní rozjezd v novém roce. Hned 1. 1. 2016 se vydala 7 členná skupina na společný turistický pochod, který byl zorganizován v naší obci členy Kovářské Šlápoty. Startovalo se před penzionem Avionika a dále se pokračovalo procházkou do Českých Hamrů. Po odpočinku a malém občerstvení jsme se vydali zpět do Kovářské. Trasa náročná „ tak akorát do začátku“ byla výborným startem pro naše případné další sportovní výkony. Už dnes se těšíme na slíbený jarní výšlap, který by se měl konat letos v květnu.

Jiří Trnka – Zahrada

Ještě jedna akce v lednu byla na výběr a sice nedělní divadelní představení v Kadani. Jelo se na Zahradu Jiřího Trnky. Pohádka patří dospělým i dětem a kdo ji dosud neznal, podlehl jejímu kouzlu hned na místě, v kadaňském Orfeu. Po představení zbyl čas i na hranolky a kávičku. Moc krásná neděle to byla.