Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Fota prohlížejte
šipkami

Novinky v posledním měsíci roku

Aktuality v prosinci se dají rok od roku téměř kopírovat, co se našich činností týče. Začíná se úklidem, adventní výzdobou, následují nákupy. Přichází Štědrý den a oslava příchodu Nového roku. Tento sled událostí neovlivnilo ani výjimečně teplé počasí, kdy krtci ryli jako o závod a vše vypadalo spíš na příchod jara. Co ale vždy výrazně přispívá k předsváteční atmosféře, jsou návštěvy a odjezdy některých klientů domů na vánoční svátky. Ne každý z nich však má tu možnost strávit Vánoce se svojí rodinou, mezi svými blízkými. Tuto funkci se již dlouhé roky snaží zastávat naši přátelé ze sousedního Saska. Jejich návštěvy patří mezi ty nejvíce očekávané. A to nejenom proto, že vždy vědí, čím potěšit. Ale také proto, že s námi po léta sdílejí naše starosti i radosti, mají pochopení pro naše problémy. A naopak, my víme, co se právě děje v jejich osobním životě. Poslední návštěvu v tomto roce jsme přivítali v čase, kdy se rozsvěcuje čtvrtá svíčka na adventním věnci. S transportem dvanácti pohodlných křesel vyrobených na míru dle potřeb našich klientů, se dostavili i organizátoři této akce. Kromě křesel nám předali i další věcné dary, včetně významné finanční pomoci. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem občanům města Schlettau a náboženské obci církve „der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St.Ulrich“ za důvěru a pomoc, které si velmi vážíme. Všem lidem dobré vůle přejeme úspěšný rok 2016 a v něm hodně zdraví a osobní pohody.

A jak to u nás v prosinci vypadalo, si můžete prohlédnout i zde

Fota prohlížejte
šipkami

Ples pro handicapované

Pozvánka na ples pro handicapované nám udělala velkou radost. Ples se konal v kulturním zařízení Orfeum Kadaň a pořadatelem byl Domov pro osoby se zdravotním postižením Kadaň. Všichni zúčastnění se vrátili domů spokojeni a příjemně naladěn do dalších dnů.

Fota prohlížejte
šipkami

Ostatní aktivity

Ostatní aktivity v tomto měsíci shrneme do jednoho odstavce. Jednalo se o několik výjezdů za nákupy do okolních měst, počasí umožňovalo vykonávat práce na zahradě a po vykonané práci následovalo posezení v místní cukrárně. V kroužku vaření si uživatelé připravili „zdravý a dietní“ koláč s ovocem a kysanou smetanou. Pomalu, ale jistě probíhaly dokončovací práce v kroužku výtvarném. Připravovala se adventní výzdoba i drobné dárky. Ozdobený vánoční stromek v zahradě domova a rozsvícený strom na náměstí v naší obci ohlásily počátek adventu.

Cestování a kroužky

Nákupy, úřady, specializovaní odborníci v Kadani, Chomutově i ve Vejprtech. Všude tam směřovaly naše cesty v měsíci říjnu. A ještě „fungovaly „ kroužky. Aby ne, když ihned po vyhlášení programu se prezenční listina plnila jmény zájemců závratným tempem. A pro malé upřesnění, jednalo se o kroužek vaření J. Plněná jablíčka medem a ořechy si nenechalo ujít 14 uživatelů. Sladkou předzvěstí bylo zdobení perníčků v místní cukrárně. Během měsíce října se činili také členové, ale i nečlenové kroužku botanického. Každý rok touto dobou bývá hlavní činností shrabování a úklid spadaného listí. A že je stromů a keřů v naší zahradě víc než dost, máme co dělat, abychom vše stihli dát do pořádku ještě dřív, než se dostaví zima. Pohybové hry opět zaplnily naši rehabilitační místnost zájemci o ně a tak si všichni, kteří navštěvují tělovýchovný kroužek, mohli připsat pěkně tučnou čárku za hojnou účast. Úhrnem ke kroužkům: samo sebou, že je na místě poděkovat pracovníkům v přímé péči za to, že dokáží připravit pro uživatele vhodný program a poskytnout jim potřebnou motivaci a podporu při jeho plnění.

Fota prohlížejte
šipkami

Muzikoterapie jak vyšitá

Neplánovaně a přímo ze dne na den jsme u nás přivítali členy divadla Slunečnice z Brna. Svižná hodinka plná písniček a tance utekla jako voda. Písničky z pohádek, filmů a muzikálů se všem přítomným moc líbily. Netrvalo dlouho a ostych byl ten tam. Většina přítomných se nechala vtáhnout do programu téměř okamžitě a s chutí se zapojila do zpěvu i tance. Na další hostování divadla Slunečnice u nás v Kovářské se těšíme.

Divadelní festival

Ve dnech 13. -14. 10. 2015 se konal v Žatci festival Malých divadelních forem „Náš svět“. Tento festival se vždy koná první den v Žatci a druhý den v Lounech. Festivalu jsme se letos zúčastnili jako diváci (v letech minulých 2x jako účinkující) a den plný zábavy jsme si hezky užili.

Fota prohlížejte
šipkami

Kovářská - Šlápota

Zúčastnili jsme se a vyfotografovali se při sportovní akci zaměřené na turistiku - KOVÁŘSKÁ ŠLÁPOTA. 


Fota prohlížejte
šipkami

Akce v naší obci

V září se v naší obci konalo několik akcí, které pořádal přímo městys Kovářská. Všech jsme se individuálně a podle zájmu zúčastnili. Byla to taková „krušnohorská trojkombinace“ 1. ročníku FESTIVALU POSEZÓNĚ. Jednalo se o 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů, 22. mezinárodní letecké setkání a Den městysu - 132. výročí udělení statutu městys.

Fota prohlížejte
šipkami

Návštěva přátel ze sousedního Saska

V září náš domov třikrát navštívili přátelé ze sousedního Saska, města Schlettau. Zástupci křesťanského spolku der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St. Ulrich paní Sabine Liebe a pan Peter Liebe se u nás objevili vcelku znenadání. Při první návštěvě domova projevili zájem sdílet naše starosti a pomoci nám materiálně s nejnutnějšími provozními záležitostmi. Podruhé již přijeli s konkrétní velikou pomocí dle naší předchozí domluvy a ujasnit si ještě některé další detaily. Třetí návštěva se konala přesně poslední den v měsíci. Opět jsme byli štědře obdarováni a dovolujeme si touto cestou všem lidem, kteří nám pomáhají, srdečně poděkovat. Závěrem dokládáme několik fotografií z návštěvy německých přátel u nás a ze slavnosti Ev.-Luth.Kirchgemeinde St.Ulrich ve Schletau. Za všechny klienty a personál pozdrav do Schlettau a ještě jedenkrát velký dík.
Eva Kormošová

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet do Plzně a setkání „na půli cesty“

Cestu do Plzně si uživatelé, kteří vyžadují vyšší míru podpory, naplánovali již dlouho před tím, než se uskutečnila. Hlavní náplní výletu bylo totiž jedno rodinné setkání. Co na tom, že se další program smrsknul na obhlídku plzeňského nádraží a návštěvu blízkého supermarketu. Hlavní je, že proběhlo setkání, na které se obě strany moc těšily a spokojeni byli i všichni členové našeho malého doprovodu.

Fota prohlížejte
šipkami

Rekreace na Šumavě - aneb za všechno může sponzor

Kdo by to byl řekl, že se ještě letos podíváme na Šumavu, dokonce že strávíme překrásné 4 dny v Hartmanicích, č. p. 102. Ubytováni jsme byli v „APARTMÁNECH U VLNY“. Naše osmičlenná skupina zde prožila typicky rodinnou rekreaci v plném proudu babího léta. Doprav se jak umíš, vstávej kdy chceš, uvař si sám a postarej se o to, aby každý den stál za to. Vše se vyplnilo beze zbytku, skutečnost předčila očekávání a zážitky z pobytu nás budou provázet pěkně dlouho. Touto cestou srdečně děkujeme za nezapomenutelné dny strávené v kouzelném prostředí Šumavy, za vstřícný a milý přístup majitelů apartmánů Lenky a Zdeňka Malátových. Doložené fotografie mapují náš pobyt a byli bychom byli rádi, kdyby posloužily i jako poděkování sponzorovi, který nám tuto rekreaci umožnil.

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet do Duchcova

V rámci poznávání našeho kraje jsme si naplánovali celodenní výlet do Duchova. Samozřejmě, že cílovým bodem byl státní zámek Dux. Absolvovali jsme obvyklou prohlídkovou trasu a byli jsme nadšeni krásou veškerých vnitřních prostor zámku. Sály, pokoje, zámecká knihovna s tajným chodem do kabinetu, kde nejslavnější obyvatel zámku Giacomo Casanova sepisoval své paměti, to vše v nás zanechalo nesmazatelný dojem. Po prohlídce zámku následovalo posezení v příjemné cukrárně, kde jsme při malém občerstvení nechali zážitky pomalu doznít. Vypadá to, že bychom si výlet do Duchcova mohli někdy zopakovat.

Fota prohlížejte
šipkami

Diskotéka pro handicapované

Jedenkrát ročně se koná v Městském divadle Chomutov velká diskotéka pro handicapované. Moc rádi jsme se jí zúčastnili a pořadateli, Sociálním službám Chomutov, děkujeme za pozvání. S chutí jsme si zatančili a výborně se pobavili, moderoval DJ Lukáš Budai. „Diskoakce“ jsou velmi oblíbené a nikdy jich není dost!

Fota prohlížejte
šipkami

Zahradní slavnost

Září bylo na události mnohem bohatší, než srpen s červencem dohromady. Krásný podzim otevřela zahradní slavnost, kterou náš domov tradičně pořádá na přání uživatelů. Ti pozvali své rodiče, přátele a známé k posezení a neformální zábavě spojené s diskotékou a oblíbeným grilováním. Mezi pozvanými hosty nechyběli zástupci naší obce. Dostavil se pan Petr Sígl a pan Milan Duháň. Veškerá připravená místa byla obsazena, přijeli kamarádi z Kadaně, Vejprt a samozřejmě naši milí hosté z řad rodičů. Zvláštní poděkování patří všem občanům a našim sponzorům ze sousedního Saska. Děkujeme za to, že přijali naše pozvání, že mezi námi pobyli, za dárky i finanční pomoc. Místo na výsluní chvály odjakživa patřilo a opět patří všem zaměstnancům a uživatelům, kteří se podíleli na organizaci a průběhu akce. Počasí vyšlo, takže jsme si nemohli stěžovat vůbec na nic. Ten, kdo se nemohl dostavit letos, snad dorazí napřesrok, budeme se těšit!

Fota prohlížejte
šipkami

Novinky ze srpna

První zpráva, která dorazila na můj email:

Dobry den, dovoluji si Vam poslat par fotecek z maleho vyletu do Vejprt, kde jsme vyuzili sluzeb pedikerky, ale stihli jsme i nakup v Bille, cukrarnu a na zaver se panove osvezili nanukem. S pozdravem Maruska L.

Tak tady jsou ty fotečky, kde je vidět zákoutí vejprtského parku, ve kterém se skupinka cestovatelů zastavila před cestou na autobus. Fotky jsou pořizované mobilem, ale i tak se musí nechat, že parčíku tento „amatérský přístup“ nic na kráse neubral.

Během srpna se sešli zájemci kroužku vaření, aby si připravili něco dobrého na zub. Tentokrát to byly vynikající mini pizzy. Chutnalo 17-ti uživatelům. Nezaháleli ani členové kroužku botanického a dokonce se zapojili i ti, kteří běžně do kroužku nedocházejí, aby upravili zahradu před nadcházející zahradní slavností. Protažení těla si dopřáli všichni, kdož měli zájem o pohybové hry v kroužku tělovýchovném a nakonec se pohybu nevyhnuli ani ti, kteří se vydali do Kadaně, aby se rozeběhli po nákupech.

Tímto bychom měli pro tentokrát za srpen vyčerpáno a já se těším na události „zářiové“. E. Kormošová

Fota prohlížejte
šipkami

Rekreace v Dolním Žďáru

Prohlédněte si fotky, poznávejte a zavzpomínejte si na krásný týden rekreačního pobytu v penzionu Sigma u rodiny Kocábových. Letos na koupání zrovna nebylo, což ovšem ani náhodou neovlivnilo naši skvělou dovolenou. Děkujeme rodině Kocábových za příjemný pobyt, bezvadně připravený program a skvělou kuchyni. Uživatelé a personál DOZP Kovářská.

Fota prohlížejte
šipkami

Pouť v Annabergu a setkání v Neudorfu

Děkujeme klientskému centru Diakonie Annaberg za příjemně prožité dopoledne. Pouť v Annabergu je obdobou naší Matějské pouti a stala se tradiční i pro nás. Lunaparkové atrakce lákají stále stejně, ale sdílené pocity s našimi saskými přáteli zážitky jen umocňují. Vždyť se společně setkáváme již 15 let a to už o něčem svědčí. A právě na důkaz výše zmíněného jsme měli „k dobru" v červnu ještě jednu společnou akci. Obdrželi jsme další pozvání od paní Simone Markus, sociální pracovnice klentského centra Diakonie Annaberg. Jednalo se o přátelské posezení s grilováním v Neudorfu. Déšť nás sice zahnal pod střechu, ale nic neubral na chuti výtečným německým klobáskám s bramborovým salátem. A protože by nemělo nikdy zůstat pouze u jídla, byl součástí tohoto setkání příjemný koncert. Moc rádi jsme se se všemi viděli, děkujeme za pozvání a těšíme se na shledání v září u nás v Kovářské.

Fota prohlížejte
šipkami

Výšlap v Kovářské

První akcí v tomto měsíci byl výšlap v naší obci směrem k bývalému nádraží. S pozvanými hosty z DOZP Kadaň jsme cestou plnili drobné úkoly, jako např. určování přírodnin, směru, atp. Úkoly pro tento den jsme měli pečlivě rozdělené. Předcházela úprava exteriéru, které se ujali dobrovolníci z řad personálu i uživatelů. „Uvítací výbor" před budovou čekal na hosty minimálně 2 hodiny předem (vždycky to tak je, ať je to, co je to ). Zatímco převážná část zúčastněných šlapala vyznačeným směrem, v areálu DOZP se připravovalo občerstvení. Počasí přálo, takže grilované špekáčky a nápoje se podávaly na zahradě. Hudbu k poslechu pro příjemný relax a zasloužený odpočinek po vycházce v přírodě zajistil pan J. Čuřík.

Zdravíme touto cestou uživatele i personál DOZP v Kadani a těšíme se na dalš společnou spolupráci.

Wanderzirkel

In Richtung Vejprty über Nové Zvolání machte sich eine kleine Gruppe von Interessenten auf, die am festgesetzten Tag die Ehre aller Wanderer verteidigten, die sich an diesem Tag „ausnahmsweise“ für ganz andere Aktivitäten als die geplante kleinere Tour entschieden hatten. Wir müssen nicht immer so viele sein wie bei der Wanderung Prag-Prčice, sagten sie sich und begaben sich zu fünft auf eine abgesteckte Trasse. Nach der Rückkehr erwartete sie keine Ruhmeshalle, sondern das wohltuende Gefühl der Entspannung und das Gefühl, das Ziel gut gemeistert zu haben.

Turistický kroužek

Směrem na Vejprty přes Nové Zvolání se vydala malá skupinka zájemců, kteří v určený den hájili čest všech turistů, kteří si „výjimečně" v ten den zvolili zcela jiné aktivity, než byla naplánovaná menší túra. Pokaždé nás nemusí být jako při pochodu Praha-Prčice, řekli si a vyrazili v počtu 5-ti účastníků vytýčenou trasou. Po návratu je nečekala žádná síň slávy, ale příjemný odpočinek a pocit dobře zvládnutého cíle.

Fota prohlížejte
šipkami

Kroužek vaření

I v tomto měsíci se sešli uživatelé, kteří si rádi smlsnou na něčem, co si sami vytvoří. Pro tentokrát to byl broskvový koláč se šlehačkou. Příprava téměř blesková, kávička k tomu a skvělé pohoštění např. pro nečekanou návštěvu je hotovo. Naštěstí se žádná nečekaná návštěva nekonala a koláč otestovali všichni podle plánu.

Fota prohlížejte
šipkami

Sportovní hry v Kadani, v Domově mládeže Šuplík

Další akcí v tomto měsíci, které jsme se zúčastnili, byly sportovní hry v Kadani. 
Nebylo to poprvé, co si zde na své přišli zejména ti uživatelé, kteří vyžadují vyšší míru podpory. Program byl perfektně sestavený, osobní nasazení všech účastníků maximální. Však si také všichni vysloužili výborné občerstvení, každé družstvo tašku plnou sladkostí a jednotlivci obdrželi sportovní trička. Pořadatelům moc děkujeme za pozvání a těšíme se na další společné akce.

Fota prohlížejte
šipkami

Kavkazský radovánek

Touto akcí se vzorně odprezentovala MSSS Vejprty. Mezi mnohými hosty jsme nechyběli ani my z Kovářské. Lepší popis veškerého dění  bychom jen těžko hledali:

Fota prohlížejte
šipkami

Fitness-Tag – Aquasvět Chomutov

An dieser Aktion nehmen wir regelmäßig teil, und das Interesse ist stets riesengroß. Geboten wird nämlich ein gänzlich anderes Ambiente, als man von gewöhnlichen kulturellen und gesellschaftlichen Treffen gewohnt ist. Für die Teilnehmer waren in diesem Jahr folgende Aktivitäten vorbereitet worden:

 • die Grundlagen der diversen Schwimmarten
 • Aqua – Aerobic
 • Jagen von Gegenständen
 • „Wildbach“ auf Pontons
 • Stromschnellen
 • Whirpool
 • Rutschbahnen und Riesenrutschen – freiwillige Nutzung nach Absolvierung der Hauptsportaktivitäten

Schwer zu sagen, welche Disziplin für uns die attraktivste war. Alles war super, und selbst den Trinkmodus und kleine Erfrischungen hatten die Organisatoren nicht vergessen! Als wir wieder zu Hause ankamen, waren wir ausgepowert, relaxt und empfanden eine angenehme Müdigkeit, mit schönen Erlebnissen und dem Wissen, dass eine hinreichende Bewegung eine wichtige Komponente eines gesunden Lebensstils ist. Vielen Dank für die Einladung!

Fota prohlížejte
šipkami

Den ve fitness – Aquasvět Chomutov

Této akce se zúčastňujeme pravidelně a zájem je vždy převeliký. Nabízí se zde totiž zcela jiné prostředí, než představují obvyklá kulturní a společenská setkání. Pro zúčastněné byly letos připraveny tyto aktivity:

 • základy plaveckých způsobů
 • aqua – aerobic
 • lovení předmětů
 • „divoká řeka“ na pontonech
 • hravé peřeje
 • bublinková koupel (Whirpool)
 • skluzavky a tobogány - dobrovolné využití po absolvování hlavních sportovních aktivit

Těžko říci, která disciplina byla pro nás nejatraktivnější. Všechno bylo super a ani na pitný režim a malé občerstvení organizátoři nezapomněli! Domů jsme se vraceli vysportováni, zrelaxováni i příjemně unaveni, s krásnými zážitky a vědomím, že dostatek pohybu je důležitou složkou zdravého životního stylu. Děkujeme za pozvání!

Fota prohlížejte
šipkami

Společenské odpoledne u nás v DOZP Kovářská

Odpoledne plné společenských her a soutěží proběhlo tak jako předloni a vloni ve dvou kolech, protože bychom se opět pro velký počet zájemců všichni naráz do společenské místnosti nevešli. První kolo patřilo našim hostům z Kadaně a Vejprt, druhý den soutěžili domácí. Pro soutěžící byly připraveny drobné ceny a jako bonus pro všechny od DJ Vašíka diskotéka. Se všemi hosty jsme se moc rádi viděli a to bylo také smyslem naší akce.

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet na Hasištejn

Skupina uživatelů, kteří vyžadují vyšší míru podpory, si naplánovala se svými klíčovými pracovníky jednodenní výlet na zříceninu hradu Hasištejn. Doprava linkovým autobusem do Vejprt, z Vejprt do Místa a dále vycházkou k hradu. Sezóna ještě nebyla v plném proudu, ale i tak se výletníkům dostalo občerstvení v pohostinství, které přináleží k hotelu Inge. Děkujeme za mimořádnou otevírací dobu přizpůsobenou právě pro nás.

Fota prohlížejte
šipkami

Diskotéka s Maximem Fíkem

Začátkem dubna proběhla v kulturním zařízení  Orfeum Kadaň diskotéka pro klienty domovů pro osoby se zdravotním postižením. Již po několikáté jsme se zúčastnili této zábavné akce s oblíbenou pohádkovou postavou Maxipsa Fíka. Všem aktérům i pořadateli mnohokrát děkujeme za pozvání. Atmosféra, diskotéka, program, občerstvení a zkrátka vše bylo prima. Na příští setkání s kamarády v Kadani se moc těšíme už dnes.

Fota prohlížejte
šipkami

Návštěva přátel ze sousedního Saska

Těsně před Velikonocemi nás navštívili naši přátelé ze sousedního LauteruRittersgrün a Koenigswalde. Za všechny dárky moc děkujeme. Tradiční česká kraslice a darovaný německý zajíc k tomu, celkem pěkně zkombinovaná velikonoční dekorace, nemyslíte?

Fota prohlížejte
šipkami

Matějská pouť pro handicapované

Matějská pouť v Praze je akcí, kam se hlásí zájemci okamžitě, jakmile přejdou vánoční svátky. Pak už jenom doufáme, že počasí bude alespoň trochu přijatelné, abychom si užili atrakcí i zábavného programu, který je vždy pro návštěvníky velkým lákadlem. Letošní rok si pro náš den počasí objednalo snad Výstaviště samo. Bylo totiž přímo výstavně, teplo a sluníčko od rána až do večera.

Fota prohlížejte
šipkami

Výlet do České Lípy

V rámci poznávání koutů našeho kraje jsme zavítali do České Lípy. Zde se uskutečnilo setkání, které bylo předem domluveno, které se moc vydařilo a na které „účastníci zájezdu“ budou dlouho vzpomínat. Nakonec, proč si to příští rok nezopakovat?

E-mail

Od našich milých přátel z Annabergu přišlo pozvání na letní slavnost v saském Scheibenbergeru. Následovalo několik prvních upřesňujících emailů mezi paní Simone Markus z Diakonie Annaberg a námi. Nutno podotknout, že Diakonie má opravdu široký záběr a ve svých projektech myslí často i na nás. Diakonie bez hranic, jak výstižné! Děkujeme za pozvání a moc se těšíme na setkání, kde se uvidíme s mnoha našimi příhraničními přáteli a známými. Děkujeme za pozvání a těšíme se na červen.

Fota prohlížejte
šipkami

Turistický kroužek

V prvním březnovém týdnu jsme se v rámci turistického kroužku rozhodli pro menší túru po našich krásných Krušných horách. Vymysleli jsme si cestu „půl na půl“: skibusem i po svých. Zájemců se našlo sedm, nelitoval nikdo. Den byl jako malovaný a trasu Kovářská - Klínovec jsme zdolali raz dva (to byl ten skibus). Vystoupili jsme pod Klínovcem u hotelu Nástup a prošli jsme celý Skiareal. Navštívili jsme snowpark pro snowboardisty i dětský skipark. Poté už po svých směr Kovářská přes Loučnou, kde jsme se zastavili v penzionu Loučná na malém občerstvení. 

Fota prohlížejte
šipkami

Únorové události

V únoru jsme oslavili několikeré narozeniny našich uživatelů. DJ Vašík pro kamarády oslavence zajistil parádní diskotéku a tak si slavnostního odpoledne užili prakticky všichni přítomní. Individuální nákupy a výjezdy za dalšími službami do Vejprt, Klášterce nad Ohří, Kadaně a Chomutova absolvujeme téměř každý měsíc a ani únor nebyl výjimkou. Na kroužku vaření se tvořily minipizzy, před budovou vyrostl sněhulák. Zdokumentován je pouze ten sněhulák, někdy příště bychom se mohli těšit i z prezentace umění kulinářského. Závěrem nutno zkonstatovat, že se těšíme na jaro a zimy máme dost.

Fota prohlížejte
šipkami

Malé ohlédnutí

S velkou omluvou zveřejňuji fotografie, které zůstaly skryty v nějakém zákoutí mého počítače a vynořily se zkrátka teprve až dnes. Doufám, že všichni poznají i bez komentáře, o co se jedná. 
Eva Kormošová

Fota prohlížejte
šipkami

Účinkovalo se pro velmi malé publikum s maximálním nasazením všech přítomných

V polovině ledna k nám pan starosta Petr Siegl přivedl na besedu členy kapely Kabát a Walda gang. S rockery Tomášem Krulichem a Vláďou Šafránkem jsme strávili příjemný čas, kdy jsme se jich vyptávali na vše, co nás zajímalo (prakticky na cokoliv.) Po úvodním slovu starosty následovalo několik kol otázek. Jakmile opadla počáteční tréma nás domácích, zlehka se přitvrdilo a otázky směřovaly do hlubin i současnosti showbyznysového života kapel Walda gang i Kabát. Samosebou, že došlo i tak trochu na soukromí obou rockerů a teprve potom přišly na řadu dárky, autogramiáda, focení a tak…. Dozvěděli jsme se, jak to Kabáti a Walda gang v mnohých ohledech mají a co nebylo řečeno, bylo patrno. Na přiložených fotografiích můžete posoudit sami.