Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Fota prohlížejte
šipkami

Lednové aktuality

Vánoce skončily. Během ledna pomalu mizela vánoční výzdoba, někteří  klienti se vraceli z domova, kde trávili vánoční svátky. Letošní mírná zima dovolovala vycházky v přírodě i po lesních cestách, jindy pro množství sněhu nepřístupných. Kdo si nedopřál pobyt na čerstvém vzduchu, mohl se zapojit do míčových her a navštívit tělovýchovný kroužek. Několikrát jsme si vyjeli za nákupy a  službami do Kadaně (holič, restaurace, nákupy osobních potřeb). Aby přechod od slavnostní tabule k běžnému způsobu stravování nabyl tak rychlý, na přání klientů už v tomto měsíci proběhl kroužek vaření (studené kuchyně). Zájemci se sešli v jídelně a společně si připravili obložené housky. Následovalo sladké pečení, kde se využil sponzorský dar v instantní podobě. Chutnalo nám  a ještě víme, co znamená Streusel-teig a Schokoflocken – Kuchen. Touto cestou zasíláme pozdrav do Schlettau v sousedním Sasku.

Fota prohlížejte
šipkami

Prosincové aktuality

Prosincové aktuality
1.12. 2019 – Kovářská: účast 12 ti klientů s doprovodem na rozsvícení vánočního stromku v obci 
5.12. 2019 – DOZP Kovářská: mikulášské diskotéky s nadílkou se zúčastnili všichni obyvatelé domova. Sváteční pohoštění, káva a obložený chlebíček, přišlo vhod všem.

Během celého adventu klienti se svými klíčovými pracovníky  plánovali průběžné návštěvy vánočních trhů v Kadani, Klášterci nad Ohří, Chomutově a Mostě. S prvním adventem se pomalu objevovala sváteční výzdoba interiérů, zněly vánoční koledy  a navzdory teplému, téměř jarnímu počasí atmosféra Vánoc zapůsobila na každého z nás.

Ani v letošním roce na nás nezapomněli přátelé ze sousedního Saska, kteří přivezli klientům ochutnat“ německé Vánoce“. Děkujeme za všechny  dobroty, zejména jsme si pochutnali na vynikajících domácích perníčcích a na štole. A protože jsme se pěkně rozmlsali, na kroužku vaření se servírovaly  domácí vánoční vafle. Samozřejmě, účast byla hojná.