Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Přehled dubnových aktivit

1.4. Matějské pouti v Praze se zúčastnilo 25 uživatelů. Tento den byl vyhrazen pro handicapovaná, děti z dětských domovů a azylových domů. Akci jsme si nenechali ujít ani letos. Na Matějskou pouť zkrátka  nenecháme po celé dlouhé roky  dopustit. Občas nás sice zaskočí nepříznivé počasí, ale nikdy  neodradí.
4.4. Na výtvarném kroužku se vyráběly ozdobné dekorace  s velikonoční tématikou. Výzdoba mířila do společných prostor, ostatní obytné prostory si  naklidili a zútulnilli všichni podle svého gusta.
15.4. individuální nákup ve Vejprtech: 1 uživatel + doprovod
15.4 . Zájemci navštívili velikonoční výstavu ručních prací , která se každoročně koná v prostorách úřadu městyse Kovářská.
15.4.  U příležitosti významného výročí narozenin, si náš uživatel převzal osobní dárek a milou gratulaci v prostorách úřadu městyse Kovářská. 
16.4. Skupinka zájemců o výtvarnou činnost se zúčastnila III. ročníku výtvarného setkání osob se zdravotním postižením na téma Svět pohádek. Akci pořádaly Sociální služby Chomutov, příspěvková organizace, pod patronací statutárního města Chomutova a za podpory Ústeckého kraje. Partnerem bylo Městské gymnázium a Základní škola Jirkov. 
Tvořivé dopoledne mezi kamarády v příjemném prostředí Domova pro seniory Písečná uteklo jako voda. Kromě vlastního tvoření se vždy něčemu novému přiučíme a  rádi  se necháme inspirovat nápady a výtvarnými technikami ostatních družstev. Děkujeme organizátorům  za pozvání. Program byl pestrý a nechybělo ani chutné občerstvení. Vlastně nám nechybělo vůbec nic.
17.4.  individuální nákupy  v Kadani: 4 uživatelé + doprovod
18.4. Individuální nákupy v Kadani: 3 uživatelé + doprovod
25.4. Diskotéky s Maxipsem Fíkem v Kadani se zúčastnilo 8 živatelů. Děkujeme městu Kadaň za pozvání. Pestrý program byl, jako vždy, přesně pro nás ušitý. DJ Píďan a Maxipes Fík se opět činili. Občerstvení bylo zajištěno jako obvykle, takže spokojenost na naší straně veliká. 
25.4. Nákupy Kadaň: 2 uživatelé + doprovod
26.4. 10 uživatelů se sešlo na kroužku vaření, aby si připravili topinky s česnekem a pochutnali si také na ďábelských toustech se sýrem.
30.4. Individuální nákupy v Kadani : 2 uživatelé + doprovod

Souhrn březnových aktivit

06. 3. Výtvarný kroužek -  výroba velikonoční přání
12. 3. Pro zájemce o pohybové hry jsme uspořádali na tělovýchovném kroužku zábavné dopoledne s oblíbenými disciplinami, jako například závodivé hry, hod míčkem na cíl, atp.

Tento měsíc, kdy nám počasí přálo a vypadalo to, že zima se už loučí, se jezdilo nakupovat o sto šest. Za svými cíli  se rozjeli všichni, kteří potřebovali dovybavit svůj šatník. 

15. 3. Za individuálními nákupy do Kadaně se vydali 4 klienti 
16. 3. Příprava materiálu na výtvarné setkání v Chomutově
20. 3. Individuální nákupy v Kadani, 5 klientů
21. 3. Individuální nákupy v Kadani 2 klienti
22. 3. Individuální nákupy v Kadani 2 klienti
28. 3. Individuální nákupy v Kadani 2 klienti
28. 3. jsme přivítali milou návštěvu ze sousedního Saska. Paní Simone Markus, sociální pracovnice Diakonie Werk Annaberg –Stollberg eV., nás přijela informovat o chystaném společném projektu „týdenní setkání pro osoby s postižením a bez postižení“. Žádost o dotaci zpracovali  a podali němečtí partneři Diakonie a nyní budeme čekat na zpětnou vazbu příslušného sekretariátu  Fondu malých projektů v programu příhraniční spolupráce Česká republika-svobodný stát Sasko 2014-2020.

29. 3. nás přijely navštívit 2 zástupkyně der Ev.-Luth. Kirchgemeinde St. Ulrich ze Schlettau. Návštěva pro nás znamenala nejenom velmi milé posezení s přáteli, ale dostalo se nám i finanční pomoci, za kterou srdečně děkujeme. Částka od anonymního dárce byla velkým překvapením.  Děkujeme také za pozdrav a dárek paní Heidrun z Annabergu (ručně pletené pestrobarevné šály pro naše klienty)

30. 3. Kroužek vaření:  24 klientů si pochutnalo na jablečném závinu 

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled únorových aktivit

8. 3. Na kroužku vaření jsme si vyrobili sladké vafle. Díky sponzorovi ze sousedního Schlettau, který nás obdaroval novým vaflovačem, si 27 klientů pochutnalo na domácích vaflích. Touto cestou moc děkujeme za praktický dárek, který  u nás najde široké využití. Receptů i mlsounů je víc než dost.
12. 2. Cukrárnu v Kovářské navštívili 4 klienti, kteří vyžadují vyšší míru podpory. Káva a zákusek s posezením v kavárně či cukrárně bývá jednou za čas příjemným zpestřením všedního dne.
14. 2. Valentýnská disco v Kadani. Zúčastnilo se 8 klientů + doprovod. Touto cestou  srdečně děkujeme kamarádům z Kadaně  za pozvání. Veselá zábava a výborné pohoštění bývají  tradičně  skvělou vizitkou  pořadatelů.
17. 2. Na výtvarném kroužku jsme vyráběli diplomy na zimní radovánky, připravovanou akci našeho domova. 
18. 2. Nákupy na přání absolvovali 3 klienti s doprovodem, jelo se do Kadaně.
 20. 2. Zimní radovánky u nás v DOZP Kovářská. Našimi hosty byli klienti DOZP Kadaň. Sníh se ještě, k naší radosti, celkem dobře držel. Plánované soutěže a hry  vyšly podle našich představ, zimní grilování  buřtů bylo součástí našeho programu. V úplném závěru s vyhodnocením jednotlivých disciplin  a předáním diplomů se podávala káva a koláč. Akce se vydařila a hostům se snad u nás líbilo.
7. 2. Nákup v Kadani na přání klienta byl spojený s návštěvou asijské restaurace, kde si na počest svých narozenin pochutnal na pikantní kachničce s rýží a zeleninou.

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled lednových aktivit

Silvestr a Nový rok spolu chodí ruku v ruce  a ani u nás tomu nebylo jinak. Společná  oslava Nového roku  byla veselá, zábavná, nálada příjemná. A abychom z té radosti nevyšli, hned z počátku měsíce napadlo plno sněhu. Sníh padal a padal  a padal a my jsme měli o zábavu postaráno po celý měsíc.  Občas k tomu také pěkně foukalo, takže ačkoliv jsme téměř nikam nevyjížděli, nenudili jsme se.
15.1. na tělovýchovném kroužku v tělocvičně  probíhala tato cvičení: běh, házení míčem do koše, cvičení rovnováhy, cvičení na velkých míčích. Zájemců se našlo dostatek, pohybová cvičení  mají všichni rádi.
16.1. na přání klientů nákupy  a návštěva cukrárny  v Kovářské+doprovod
23.1. individuální nákup  v Klášterci nad Ohří, 1 uživatelka + doprovod 
23.1. na přání uživatelů oběd v čínské restauraci v Klášterci n./Ohří, 2 uživatelé + doprovod

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled aktivit v prosinci

2.12.2018 - Rozsvícení vánočního stromu a vánoční trhy na náměstí v Kovářské
4.12.2018 – Tělovýchovný kroužek - cvičení na žebřinách
Individuální nákupy na přání, s doprovodem klíčových pracovníků:
4.12. - 2 klienti (Chomutov)
10.12 - 1 klientka  (Klášterec nad Ohří)
11.12. – 2 klienti (Kadaň)
13.12. - 2 klienti (Kadaň)
5.12. – Mikulášská nadílka spojená s diskotékou a svátečním občerstvením. Na přání klientů se podávala  domácí roláda s tvarohovo - šlehačkovým krémem a filtrovaná  káva. 
8.12.  –  Výtvarný kroužek - zdobení vánočního stromku v jídelně i venku v areálu.
13.12. – Celodenní výlet spojený s nákupy v Ústí nad Labem, zúčastnilo se 6 klientů
24.12. – Štědrý den byl svátečním a dlouho očekávaným dnem pro všechny. Slavnostní atmosféra, výzdoba, koledy a voňavé vánoční františky podtrhovaly a navozovaly po celý advent voňavé kouzlo Vánoc. 
31.12. - Silvestrovská diskotéka a vítání Nového roku
Během adventního období nás pravidelně  navštěvují přátelé ze sousedního Saska. Jsou to občané příhraničních měst i vesnic, naši dlouholetí přátelé i  lidé zcela neznámí. Někteří posedí a sdílejí s námi naše radosti i starosti, jiní se přicházejí zeptat na formu konkrétní pomoci, která by nám udělala radost. Všichni sebou však  přinášejí nejen pozdravy a přání příjemných svátků, ale i spousty sladkostí a drobných dárků. Za přízeň a za dary touto cestou děkujeme všem lidem, kteří nám pomáhají a kteří žijí na jedné či druhé straně hranice.