Tel. nepřetržitě:
+420 474 396 103

Co je u nás nového...

Přehled únorových aktivit

8. 3. Na kroužku vaření jsme si vyrobili sladké vafle. Díky sponzorovi ze sousedního Schlettau, který nás obdaroval novým vaflovačem, si 27 klientů pochutnalo na domácích vaflích. Touto cestou moc děkujeme za praktický dárek, který  u nás najde široké využití. Receptů i mlsounů je víc než dost.
12. 2. Cukrárnu v Kovářské navštívili 4 klienti, kteří vyžadují vyšší míru podpory. Káva a zákusek s posezením v kavárně či cukrárně bývá jednou za čas příjemným zpestřením všedního dne.
14. 2. Valentýnská disco v Kadani. Zúčastnilo se 8 klientů + doprovod. Touto cestou  srdečně děkujeme kamarádům z Kadaně  za pozvání. Veselá zábava a výborné pohoštění bývají  tradičně  skvělou vizitkou  pořadatelů.
17. 2. Na výtvarném kroužku jsme vyráběli diplomy na zimní radovánky, připravovanou akci našeho domova. 
18. 2. Nákupy na přání absolvovali 3 klienti s doprovodem, jelo se do Kadaně.
 20. 2. Zimní radovánky u nás v DOZP Kovářská. Našimi hosty byli klienti DOZP Kadaň. Sníh se ještě, k naší radosti, celkem dobře držel. Plánované soutěže a hry  vyšly podle našich představ, zimní grilování  buřtů bylo součástí našeho programu. V úplném závěru s vyhodnocením jednotlivých disciplin  a předáním diplomů se podávala káva a koláč. Akce se vydařila a hostům se snad u nás líbilo.
7. 2. Nákup v Kadani na přání klienta byl spojený s návštěvou asijské restaurace, kde si na počest svých narozenin pochutnal na pikantní kachničce s rýží a zeleninou.

Přehled lednových aktivit

Silvestr a Nový rok spolu chodí ruku v ruce  a ani u nás tomu nebylo jinak. Společná  oslava Nového roku  byla veselá, zábavná, nálada příjemná. A abychom z té radosti nevyšli, hned z počátku měsíce napadlo plno sněhu. Sníh padal a padal  a padal a my jsme měli o zábavu postaráno po celý měsíc.  Občas k tomu také pěkně foukalo, takže ačkoliv jsme téměř nikam nevyjížděli, nenudili jsme se.
15.1. na tělovýchovném kroužku v tělocvičně  probíhala tato cvičení: běh, házení míčem do koše, cvičení rovnováhy, cvičení na velkých míčích. Zájemců se našlo dostatek, pohybová cvičení  mají všichni rádi.
16.1. na přání klientů nákupy  a návštěva cukrárny  v Kovářské+doprovod
23.1. individuální nákup  v Klášterci nad Ohří, 1 uživatelka + doprovod 
23.1. na přání uživatelů oběd v čínské restauraci v Klášterci n./Ohří, 2 uživatelé + doprovod

Fota prohlížejte
šipkami

Přehled aktivit v prosinci

2.12.2018 - Rozsvícení vánočního stromu a vánoční trhy na náměstí v Kovářské
4.12.2018 – Tělovýchovný kroužek - cvičení na žebřinách
Individuální nákupy na přání, s doprovodem klíčových pracovníků:
4.12. - 2 klienti (Chomutov)
10.12 - 1 klientka  (Klášterec nad Ohří)
11.12. – 2 klienti (Kadaň)
13.12. - 2 klienti (Kadaň)
5.12. – Mikulášská nadílka spojená s diskotékou a svátečním občerstvením. Na přání klientů se podávala  domácí roláda s tvarohovo - šlehačkovým krémem a filtrovaná  káva. 
8.12.  –  Výtvarný kroužek - zdobení vánočního stromku v jídelně i venku v areálu.
13.12. – Celodenní výlet spojený s nákupy v Ústí nad Labem, zúčastnilo se 6 klientů
24.12. – Štědrý den byl svátečním a dlouho očekávaným dnem pro všechny. Slavnostní atmosféra, výzdoba, koledy a voňavé vánoční františky podtrhovaly a navozovaly po celý advent voňavé kouzlo Vánoc. 
31.12. - Silvestrovská diskotéka a vítání Nového roku
Během adventního období nás pravidelně  navštěvují přátelé ze sousedního Saska. Jsou to občané příhraničních měst i vesnic, naši dlouholetí přátelé i  lidé zcela neznámí. Někteří posedí a sdílejí s námi naše radosti i starosti, jiní se přicházejí zeptat na formu konkrétní pomoci, která by nám udělala radost. Všichni sebou však  přinášejí nejen pozdravy a přání příjemných svátků, ale i spousty sladkostí a drobných dárků. Za přízeň a za dary touto cestou děkujeme všem lidem, kteří nám pomáhají a kteří žijí na jedné či druhé straně hranice.